چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران از تاریخ 6 شهریور ماه آغاز می‌شود و تا 16 شهریور ماه در برج میلاد تهران ادامه پیدا می‌کند. ثبت‌نام در این رویداد از مدتی پیش شروع شده و تا 25 مرداد ماه هم ادامه خواهد داشت.

بازی‌های دیجیتال در جهان به عنوان ابزاری جذاب برای سرگرمی و رسانه‌ای پرمخاطب برای فرهنگ‌سازی، یک پدیده مهم محسوب می‌شوند؛ اما این همه چیز در مورد بازی‌های دیجیتال نیست.

بازی ایرانی «قصه بیستون» که توانست در رویداد بین‌المللی TGC 2018 نظر بسیاری از رسانه‌ها و ناشران خارجی را به سمت خود جلب کند، در بخش بازی‌های مستقل نمایشگاه گیمزکام که بزرگ‌ترین رویداد بازی‌های رایانه‌ای اروپا به حساب می‌آید، مورد پذیرش قرار گرفته و در این رویداد حضور خواهد داشت.

ارزهای مجازی با استفاده از فناوری بلاک‌چین به حوزه‌های مختلفی وارد شده‌اند، یکی از این حوزه‌ها صنعت گیم است که می‌تواند موجب شود علاوه بر توسعه‌دهندگان، گیمرها هم نقش مهمی در پیشرفت و تحولات این صنعت ایفا کنند.

فراخوان دومین جشنواره ملی،فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با شعار «فناوری ایرانی در خدمت کسب و کار ایرانی» و با هدف «تولید محتوا برای حمایت از کالاها، محصولات و خدمات دانش بنیان» منتشر شد.

مجموعه گیم کانکشن فرانسه شرایط ویژه‌ای را برای حضور استودیوهای بازی‌سازی ایرانی در نظر گرفته تا بازی‌سازان ایرانی راحت‌تر بتوانند در این رویداد تجاری معتبر حضور پیدا کنند.

مسابقات کشوری بازی‌های رایانه‌ای دانش آموزشی در روزهای 19 و 20 مرداد ماه در بخش پسران و در روزهای 26 و 27 مرداد ماه در بخش دختران در انستیوی ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.

بازی پسرخوانده یکی دیگر از بازی‌های ایرانی موفق روی گوشی‌های هوشمند است که در مدت زمان کمی توانست مخاطب‌های زیادی به دست بیاورد.

در قسمت 117 پادکست صدای بازی درباره بازی‌ «قصه بیستون»، یکی از عناوین باکیفیت ایرانی که مدتی است روند ساخت خود را طی می‌کند با امین شهیدی از سازندگان این بازی و عضو استودیوی بلک کیوب گیمز صحبت کرده‌ایم.

چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در تاریخ 6 شهریور ماه شروع می‌شود و تا تاریخ 16 شهریور ماه ادامه خواهد شد. از آنجایی که سوالات زیادی درباره روند ثبت‌نام در این مسابقات پیش آمده، می‌توانید راهنمای زیر را مطالعه کنید.

ثبت‌نام چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در حالی آغاز شده است که برای نخستین بار حضور بانوان در تمام رشته‌های این مسابقات امکان‌پذیر شده است. در مسابقات سال گذشته بانوان ...

نماینده مجلس گفت: بازی‌های رایانه‌ای به عنوان سبکی از زندگی مدرن امروزی است و همه دولت‌ها و به ویژه دولت ما که ادعای حفظ فرهنگ بومی کشورمان را دارد باید تلاش و حمایت بیشتری انجام دهد.

چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای تهران از تاریخ 6 تا 16 شهریور ماه در 5 رشته در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

 اگر نگوییم مهم‌ترین قطعا یکی از فاکتورهای مهم برای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌ بازی، شناسایی بازی‌های مورد علاقه‌ جمعیت بازی‌کننده است. آماری که دانستن آن قطعا می‌تواند علاوه بر ...

چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران قرار است در تاریخ ۶ تا ۱۶ شهریور ماه در برج میلاد تهران برگزار شود. در لیگ امسال 5 بازی حضور خواهند داشت که یکی از هیجان‌انگیزترین و پرمخاطب‌ترین این بازی‌ها، بازی موبایلی و ایرانی Quiz of Kings خواهد بود.

چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در تاریخ 6 تا 16 شهریور ماه در برج میلاد برگزار خواهد شد.

با توجه به برگزاری دوره جدید کلاس‌های انستیتو ملی بازی‌سازی که به عنوان اولین مرکز آموزشی بازی‌سازی ایران شناخته می‌شود، اعضای هیات علمی این نهاد تغییر کرد.

از این هفته هر شنبه می‌توانید از سایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای جدیدترین قسمت پادکست صدای بازی را بشنوید.