چه بخواهیم و چه نخواهیم، به‌صورت ناخودآگاه موسیقی می‌تواند حس و حال بازی را تغییر دهد. نوع موسیقی اهمیت زیادی در غوطه‌وری در فرایند بازی دارد و یک موسیقی خوب می‌تواند گیمر را بیش‌ازپیش غرق در بازی موردنظر کند.

این بازینگاشت که براساس پیمایش ملی مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال تهیه شده نشان می‌دهد در ایران فرنچایز PES نسبت به FIFA مخاطبان بیشتری در سال 96 داشته است.

علاقمندان به شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آزاد انستیتو ملی بازی‌سازی، اولین مرکز آموزشی بازی‌سازی در ایران، هنوز هم وقت دارند برای دوره‌های تابستان ثبت‌نام کنند.3

رقابت میان تیم‌های حاضر در رویداد دوماهه بازی‌سازی لول آپ از صبح امروز شنبه 23 تیرماه آغاز شد؛ ۹۲ تیم از سراسر ایران در این رقابت‌ شرکت کردند.

صبح روز یکشنبه هفدهم تیرماه تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای و دانشگاه صدا و سیما امضا شد؛ براساس این تفاهم‌نامه دومین کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال هشتم و نهم آذرماه امسال به شکل بین‌المللی با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و دانشگاه صدا و سیما در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

اپراتور دوم ارتباطی کشور در دومین دوره رویداد Tehran Game Convention به معرفی اپ‌استور چارخونه و نخستین گیم‌استور ایران با نام بازیک پرداخت.

جایزه گیمیستان در حالی برای نخستین بار برپا شده است که 90 بازی از 9 کشور دنیا در آن به رقابت پرداختند. از میان این بازی‌ها 6 بازی برای هر بخش بهترین بازی بصری، خلاقانه‌ترین بازی و بهترین بازی در کنسول موبایل و 3 بازی هم در هر بخش برای بازی PC انتخاب و معرفی شدند.

دیتمار هاوزر (Dietmar Hauser) برنامه نویس اتریشی از تجربه حضور خود در همایش بازی‌های رایانه‌ای ایران و اهمیت پشتکار در این حوزه گفت.

شرکت‌ها یا شتاب‌دهنده‌ها؟ تیم‌های کوچک به کدام بپیوندند!

در دومین پنل برگزار شده در TGC2018، حاضران در پنل تلاش کردند به این سوال پاسخ دهند که «آیا تحصیلات آکادمیک برای صنعت بازی‌های رایانه‌ای موثر است؟»

نویل پاتل (Neville Patel) بنیان گذار و مدیرعامل شرکت هندی Qualitas Global به تهران آمده تا خدمات کنترل کیفی شرکت خود را دراختیار توسعه دهندگان نرم افزاری ایرانی قرار دهد.

مایکل هابرل (Michael Haberl) بنیانگذار و مدیرعامل شرکت اتریشی Playades از انتشار بازی‌های اندرویدی ایرانی به وسیله این شرکت در بازارهای بین‌المللی خبر داد.

رییس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از رویداد TGC2018 اعلام کرد که مجلس به دنبال رفع مشکل فضای کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات است.

در دو روز برگزاری تی‌جی‌سی، گوشه و کنار همایش سخنرانی‌هایی توسط آرتیست‌ها، طراح‌ها و برنامه‌نویس‌های بازی‌های داخلی درباره تجربه بازی‌سازان برگزار می‌شود.

احمد مازنی نماینده مردم تهران و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تلاش مجلس برای رفع چالش‌های موجود در صنعت بازی‌های رایانه‌ای خبر داد.

مدیر نظام رده‌بندی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد: تاکنون بیش از 22 هزار و 500 بازی در کنسول‌های مختلف، از نظر سنی رده‌بندی شده است.

سامانه همگرا برای نخستین بار در بخش نمایشگاهی TGC2018 معرفی شد.

جانشین مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در امور اجرایی گفت: تحریم‌های امریکا نتوانست تاثیری بر TGC2018 بگذارد و تمام میهمانان بین‌المللی ما به این رویداد آمدند.