ساختار حمایتی همگرا در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با هدف معرفی و حمایت از بهترین و به‌صرفه‌ترین خدمات مورد نیاز صنعت بازی‌سازی ایران ، همکاری مشترکی را با پلتفرم متریکس در راستای ارائه خدمات به اعضاء همگرا و فراهمگرا آغاز کرده است.

ساعت ۱۰ شب جمعه، ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹ برای ۵۳۵ کاربر بازی پرطرفدار «کوییز آو کینگز» با یک اتفاق ناخوشایند همراه شد؛ مسدود شدن حساب کاربری شان و حذف تمام رکوردهایشان از لیست رده‌بندی.

خبر خوب برای تیم‌های رتبه چهارم و پنجم کژوال کمپ اینکه با تمهیدات در نظر گرفته شده توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و انستیتو ملی بازی‌سازی، هر کدام از این تیم‌ها بصورت مستقیم و بدون ارزیابی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمده و حائز رتبه غزال خواهند شد.

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از تلاش بنیاد برای مشروعیت بخشی به استریمرها در رسانه‌ها به عنوان بخشی از صنعت گیم و اختصاص امتیازاتی به آنها با رویکرد کمک به تقویت و رشد این حوزه خبر داد.

جایزه 20 میلیون تومانی برای قهرمان

مرحله نهایی اولین دوره مسابقات آنلاین ورزش‌های الکترونیک آپارات گیم در رشته FIFA 20 که آپارات گیم و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در یک همکاری مشترک بانی برگزاری آن شدند، برگزار شد و در نهایت جایزه جایزه 20 میلیونی این رویداد به قهرمان این دوره، شهاب گل محمدی رسید.

آشنایی‌ رضیه صفریان با انیستیتو ملی بازی‌سازی علاقه‌اش به بازی‌سازی را هدفمند‌تر و جدی‌تر کرد و حالا به عنوان آرتیست فریلنسر2D چند سالی می‌شود که در زمینه بازی‌سازی فعالیت دارد.

راه‌اندازی ‌کمپین موکب‌های مجازی کودکان ‌اربعین با یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، یکی از پویش‌هایی است که تیم استودیو «مهاد» همزمان با انتشار نسخه دوم بازی کودکان اربعین در نظرگرفته است.

ثبت‌‌نام‌کنندگان رویداد جایزه بازی‌های جدی 1399 در بخش‌های مختلف می‌توانند برای ارتقاء مهارت‌های خود از کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی کژوال کمپ استفاده کنند.

این رویداد از ۲۲ شهریور شروع به کار خواهد کرد و پس از یک دوره‌ چهارماهه، در بهمن‌ماه ۹۹ با اهدای جایزه ۱۵۰ میلیون تومانی به برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

دبیرخانه چهارمین دوره رویداد جامع «جایزه بازی‌های جدی» در بخش «سمپوزیوم بازی‌های جدی 1399» این رویداد، نگاهی ویژه به مقالات مرتبط با تجاری‌سازی بازی‌های جدی خواهد داشت و از آنها حمایت می‌کند.

مدیر مجموعه بازیاتو روز سه‌شنبه 18 شهریور از ساعت 12 در صفحه اینستاگرام همگرا در گفتگویی زنده پاسخگوی سوالات شما در زمینه معرفی کامل‌ خدمات ارائه شده به بازی‌سازان در اتاق تست بازیاتو خواهد بود.

دانشگاه اصفهان امسال و در ششمین دوره برگزاری این کنفرانس، همراهی و همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را به عنوان -برگزارکننده و در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر برپایی این کنفرانس به منظور توسعه مطالعات بازی خواهد داشت.

8 فیفاباز راه یافته به مرحله نهایی اولین دوره آنلاین مسابقات ورزش‌های الکترونیک در رشته FIFA 20 روز 28 شهریور در رقابتی جدی و پرهیجان با یگدیگر بازی می‌کنند تا تکلیف قهرمان این رویداد بالاخره مشخص شود.

تیم استودیو بازی‌سازی «مهاد» از هفته‌ها قبل از رسیدن محرم، ایده‌هایشان برای ارائه نسخه دوم بازی «کودکان اربعین» را کنار هم گذاشته‌اند تا بعد از دهه اول محرم و قبل از رسیدن اربعین بازی را به انتشار برسانند. نسخه دوم این بازی حالا با برخی به روزرسانی‌ها و تغییرات در چند قدمی انتشار است.

رویداد بزرگ جایزه بازی‌های جدی 1399 امسال بازی‌هایی که در حوزه آموزش انتخاب سیاسی مناسب، فهم ساختارهای سیاسی یا فرهنگ انتخابات ساخته شده‌اند را به شکل ویژه مورد داوری قرار می‌دهد.

انستیتو ملی بازی‌سازی از امروز روند ثبت نام کلاس‌های آموزشی ترم پاییزی خود را آغاز کرده است.

مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تازه‌ترین پژوهش خود به بررسی کمی شاخص‌های کلیدی موفقیت مِنچِرز در بازه زمانی اول تیرماه 1396 تا پایان اردیبهشت 1399 پرداخته است.

انستیتو ملی بازی‌سازی کارگاه سه روزه آموزش «مبانی بازی‌سازی» را به صورت رایگان، همزمان با هفته پایانی تابستان و با حضور سه نفر از مدرسین به‌نام صنعت بازی ایران برگزار می‌کند.

بازی‌های مرحله پایانی با هدف آشنایی بیشتر بقیه فیفا بازها با سبک بازی حرفه‌ای‌‌ها به صورت زنده استریم می‌شود. یک گزارشگر حرفه‌ای هم گزارش مسابقات را انجام خواهد داد.

شرکت کنندگان در دوره آموزش تخصصی بازی‌سازی با موتور یونیتی ضمن انجام یک پروژه کامل بازی‌سازی از نقطه صفر تا انتها، با تمام چالش‌ها و موانع پیش روی یک بازی ساز و راهکارهای رفع آنها آشنا می‌شوند.