همایش بازی‌سازان نوجوان در دبیرستان البرز تهران برگزار شد

انستیتو ملّی‌بازی‌سازی در سال ۱۳۹۰ به عنوان یک مرکز آموزشی در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای و هنرهای دیجیتال تاسیس شد و از آن زمان دوره‌های پیوسته بازی‌سازی انستیتو به‌صورت حضوری و غیرحضوری (مجازی) در سه گرایش فنی، هنری و طراحیِ بازی برگزار شده است. البته ورود به این دوره‌ها با توجه به سطح محتوای آموزشی مطالب ارایه شده دارای شرایط سنی ۱۷ سال به بالا می‌باشد.

ثبت‌نام دوره‌های طراحی کمیک استریپ آغاز شد

هنر پی نما (کمیک استریپ) از زیرمجموعه هنرهای مصور محسوب می‌شود که آمیخته‌ای است از روایت قدم به قدم متن و تصویر. مدرسه هنری صنعت پی‌نما، به عنوان اولین آکادمی رسمی در مبحث آموزش خلق و تولید هنر پی نما، با هدف پرورش و تربیت نیروی متخصص در این زمینه سعی برآن دارد که با همکاری اساتید و پی نماگران برجسته ابعاد وسیع این هنر-صنعت را به آموزش‌پذیران معرفی کرده و امکان بهره‌گیری آنان از فرصت‌های شغلی موجود در فضای بکر صنعت پی نما را فراهم آورد.

اجرای کارگاه‌های آموزشی بازی‌سازی رایانه‌ای در دانشگاه آزاد

اولین کارگاه‌های آموزشی بازی‌سازی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد قزوین و تهران-غرب برگزار شد.

عزم جدی برای آسیب‌‌شناسی بازی‌های دیجیتال در مدارس

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تلاش است تا آسیب‌های ناشی از محصولات غیرمجاز را به والدین و مسئولان آموزشی منتقل کند.

رده‌بندی +۳ سال در صدر بازی‌های موبایلی قرار گرفت

واحد نظام رده‌بندی سنیِ بنیاد بازی‌های رایانه‌ای ایران (ESRA) که به بررسی و رده‌بندی بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازد، در کنار بازی‌های پی‌سی و کنسولی، مدت نسبتا زیادی است که بازی‌های موبایلی را هم بررسی می‌کند.

داوری آثار ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران آغاز شد

پس از نهایی شدن داوران داخلی ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، روز گذشته ۲۶ دی ماه، داوری این دوره از جشنواره رسما آغاز شد.

ثبت‌نام در نخستین نمایشگاه تجاری بازی ایران (TGC) آغاز شد

ثبت‌نام جهت حضور در نخستین نمایشگاه تجاری بازی در ایران یا همان Tehran Game Convention با ۲۰ درصد تخفیف برای ثبت‌نام زودهنگام آغاز شد.

کارگاه کانسپت محیط و شخصیت «فراز شانیار» برگزار شد

به همت و تلاش انستیتو ملی بازی‌سازی، کارگاه ویژه فراز شانیار هنرمند برجسته کشورمان با عنوان «طراحی محیط و شخصیت» در روز پنجشنبه مورخ ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۶ برگزار شد.

بهترین بازی رویداد بازی‌سازی یلدا انتخاب شد

برنده رویداد بازی‌سازی یلدا که با هدف ایجاد انگیزه برای ساخت بازی با نگاه به فرهنگ و سبک زندگی ایرانی توسط انستیتو و مرکز رشد بازی‌سازی برگزار شده بود مشخص شد.

محقق آلمانی به نظام رده‌بندی سنی بازی‌ها در ایران پرداخت

پروفسور «استفان پیازکی» از اساتید دانشگاه YMCA و مشاور نظام رده‌بندی سنی تلویزیون و سینما در آلمان است که در آخرین مقاله‌ی تحقیقاتی خود پس از بازدید از نظام رده‌بندی سنی بازی‌ها در ایران (ESRA) این نظام را مورد بررسی و معرفی قرار داده است.

نخستین شماره فصلنامه گِردایه منتشر شد

مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) نخستین شماره از فصلنامه آماری-تحلیلی بازی‌های دیجیتال با عنوان گِردایه را منتشر کرد.

فروشندگان بازی کنسول‌ها برای قانونی کردن بازی‌ها اقدام کنند

فروشندگان بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان که از نظر محتوایی مشکلی ندارند، می‌توانند با نصب هولوگرام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ بازی‌های خود را به‌صورت قانونی به فروش برسانند.

رکوردشکنی بازی‌سازان در ششمین جشنواره گیم تهران

سرانجام مهلت ارسال آثار ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران پس از پنج روز تمدید، در پایان روز ۲۰ دی ماه به اتمام رسید و علاقه‌مندان آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

چالش‌هایی در مسیر بازی‌های ایرانی

در چند سال گذشته به بازی‌های رایانه‌ای بیشتر از گذشته پرداخته شده و از آنجایی که ایران ظرفیت بالایی در این حوزه دارد شاهد آن هستیم که اوضاع کمی رو به بهبود است.

مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره گیم تهران امروز به اتمام می‌رسد

امروز، بیستم دی ماه آخرین مهلت برای ارسال آثار به ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران است.

نسخه بین‌المللی بازی «خروس جنگی» ۱۰۰ هزار نسخه دانلود شد

یک ماه پیش بود که خبر انتشار «خروس جنگی» در بازار بین‌المللی در رسانه‌های آنلاین و مکتوب منتشر شد. استودیو بازی‌سازی مدریک با هدف قرار دادن بازار کشورهای عربی و ترکیه، بازی را با زبان‌های بومی و با جلوه‌های بصری متناسب آن منطقه در این کشورها عرضه کرد و با آغاز کمپین‌های تبلیغاتی وسیع، توانست تا رضایت کاربران در این مناطق را نیز جذب کند.

برگزیدگان بخش بازی جشنواره ایران ساخت مشخص شدند

با برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، فرهنگ‌سازی حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی با مشارکت هنرمندان، مسئولان اجرایی و اقشار گوناگون مردم گام بلندی به سوی تحقق برداشت.

راه‌حل جدی‌تری از فیلترینگ برای بازی‌های آنلاین قمار لازم است

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در رابطه با بازی‌های قمار آنلاین و گسترش آن‌ها خواستار ورود جدی و همکاری پلیس فتا و کارگروه تعيين مصاديق محتوای مجرمانه برای جلوگیری از فعالیت این بازی‌ها شد.