نظر به درخواست‌های فراوان تیم‌های مستقل بازی‌سازی برای تسهیل شرایط حضور آن‌ها در رویداد بین‌المللی TGC، تیم برگزاری این رویداد شرایط ویژه‌ای را برای این تیم‌ها در نظر گرفته است.

از مجموعه گزارش‌های پدیده سال، این بار بازی ایرانی «کوییز آو کینگز» به عنوان پدیده انتخاب شد. پدیده سال، گزارشی است که در هر سال به بررسی یک بازی پرمخاطب در بازار ایران می‌‌پردازد. پس از آنکه این گزارش در اولین شماره خود به بررسی ‌‌Clash of Clans‌‌ پرداخت، در این شماره یک بازی ایرانی را هدف قرار داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز بازی‌های رایانه‎ای بخش اعظمی از زندگی ما را فراگرفته است، گفت: بازی‌ها آنقدر جدی و موثر شده‌اند که در حوزه‌های آموزش، درمان، دین، سیاست و فرهنگ اهدافی برای آن‌ها تعریف شده است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: براساس مصوبه هیات اجرایی TGC، علاوه بر این که به هیچ وجه امکان حضور رایگان در رویداد بین‌المللی TGC 2018 نخواهد بود بلکه تخفیف‌های زودهنگام اعلام شده نیز به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

ثبت‌نام از متقاضیان حضور در رویداد Tehran Game Convention 2018 آغاز شد و علاقه‌مندان با خرید بلیت‌های بسیار زودهنگام این رویداد، می‌توانند از تخفیف ۳۰ درصدی بهره‌مند شوند.

آیین اختتامیه هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران شنبه شب ۱۹ اسفندماه با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی جنتی وزیر سابق ارشاد و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تالار وحدت برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای با یادآوری اینکه اکنون در عرصه بازی‌های رایانه‌ای از افق 20 ساله توسعه جلوتریم و رتبه نخست منطقه را در اختیار داریم، گفت: امروز بازی‌ها آنقدر جدی شده‌اند که در حوزه‌های آموزش، ‌درمان، دین، سیاست و فرهنگ اهدافی برای آن‌ها تعریف می‌شود که این یعنی بازی دیگر بازی نیست و جدی شده است.

برترین بازی‌های رایانه‌ای ایرانی سال 1396 در هفتمین جشنواره گیم تهران معرفی شدند.

بزرگ‌ترین جشن بازی‌سازان ایران، به صورت زنده و از طریق سایت آپارات پخش می‌شود.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در نظر دارد برای تصمیم‌گیری در سیاست‌های کلان خود علاوه بر بازی‌سازان، از نظرات «ناشرین بین‌المللی»* نیز بهره گیرد که به‌دلیل عدم وجود تشکل صنفی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای طی انتخاباتی که با حضور ناشرین بین‌المللی برگزار خواهد شد، یک نفر به عنوان نماینده ناشرین بین‌المللی انتخاب می‌شود.

انتخابات تعیین نماینده بازی‌سازان روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه در سالن کنفرانس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

وزیر ارتباطات گفت: ۳۰ درصد درآمد تولید اپلیکیشن های موبایلی در کشور در اختیار توسعه دهندگان نرم افزارهای بازی (گیم) است. وی در جدیدترین گزارش خود از بازار توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، به بازار جذاب و بِکر بازی های موبایلی پرداخت.

نشست خبری هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران امروز ۱۵ اسفند ماه با حضور حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و محمد حاجی میرزایی دبیر این جشنواره برگزار شد.

با پیوستن آواگیمز به جمع حامیان معنوی هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، جوایز عملیاتی ویژه‌ای به مجموع جوایز برندگان این رویداد افزوده شد.

ثبت‌نام از علاقه‌مندان به حضور در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران آغاز شد.

سال‌هاست که بازی سازان ایرانی تلاش کرده‌اند که در زمینه‌ی ساخت بازی‌های رایانه‌ای جذاب که با استانداردهای جهانی هماهنگ باشد حرفی برای گفتن داشته باشند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در نظر دارد برای تصمیم‌گیری در سیاست‌های کلان خود از نظرات بازی‌سازان بهره گیرد، به‌دلیل عدم وجود تشکل صنفی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای طی انتخاباتی که با حضور بازی‌سازان برگزار خواهد شد یک نفر به عنوان نماینده بازی‌سازان انتخاب می‌شود.

همانند دوره‌های قبل جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، در دوره هفتم نیز تریلر جدیدترین بازی‌های ایرانی در مراسم اختتامیه و برای نخستین بار که اصطلاحا World Premiere نامیده می‌شود، پخش خواهد شد.