ارائه مشاوره تخصصی در زمینه مدیریت مصرف بازی به دانش‌آموزان

مرکز مشاوره بازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای تعامل با نظام آموزشی کشور و به‌منظور مدیریت شیوه مصرف بازی توسط کودکان و نوجوانان، اقدام به ارائه راهکارهای مناسب در قالب مشاوره‌های تخصصی به والدین و اولیا مدرسه کرده است.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در آستانه نخستین سالگرد راه‌اندازی مرکز مشاوره بازی، کارشناسان این مرکز، خدمتی جدید برای خانواده‌ها و آموزگاران تدارک دیده‌اند. در این خدمت جدید، کارشناسان مرکز، پس از شنیدن شرح حال کودکان و نوجوانان و آشنایی با علایق، استعدادها و چالش‌های آنان، بازی مناسب را به آنها پیشنهاد خواهند داد.
همچنین با توجه به 2 سال حضور دانش‌آموزان در خانه به دلیل شیوع کرونا و افزایش سرانه مصرف بازی‌های رایانه‌ای توسط آنها، مشاوران این مرکز آماده ارائه راهکارهای مناسب برای شیوه مدیریت مصرف بازی به خانواده‌ها هستند.

مرکز مشاوره بازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین در راستای تعامل با آموزگاران، بازی‌های مناسب در زمینه افزایش هوش، بهبود یادگیری و... دانش‌آموزان را شناسایی کرده است که این بازی‌ها توسط کارشناسان در پاسخ به تماس‌هایی که با این مرکز گرفته می‌شود، معرفی خواهند شد.

مرکز مشاوره بازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هر روز از ساعت 9 تا 16:30 به طور رایگان، پاسخگوی تماس‌های تلفنی و پرسش‌های خانواده‌ها درباره بازی‌های رایانه‌ای بوده و آماده ارائه مشاوره تربیتی و روانشناختی در این زمینه است.

علاقه‌مندان برای استفاده از خدمات رایگان مرکز مشاوره بازی می‌توانند علاوه بر تماس با شماره 02158129 پرسش‌های مکتوب خود را در ساعت‌های غیر اداری و روزهای تعطیل در سایت 58129.ircg.ir  ثبت کنند.