تقاضای خرید  بازی‌های ایرانی در اروپا و آسیا

کشورهای اروپایی و آسیایی با استقبال از بازی‌های رایانه‌ای ایرانی در نمایشگاه  Gamescom 2011 آلمان، متقاضی خرید بازی‌های ایرانی شدند.
به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بهروز مینایی مدیر عامل این بنیاد با اعلام این خبر گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران امسال برای سومین بار در مهمترین رویداد بازی های رایانه ای اروپا، یعنی نمایشگاه Gamescom 2011 حضور یافت و طی برپایی این نمایشگاه به تعامل با دست اندرکاران بازی سازی جهان پرداخت.
وی افزود: با نمایندگانی از کشورهای انگلیس، روسیه،آلمان، بلغارستان، اسپانیا و ایتالیا مذاکراتی انجام دادیم و قرار شد زمینه های حضور بازی های رایانه ای در بازار این کشورها را داشته باشیم، همچنین در تلاش هستیم تا به بازارهای آسیایی نیز ورود داشته باشیم و مذاکراتی نیز با نمایندگان کشورهای کره جنوبی، ترکیه، مالزی و امارات داشته ایم.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای اضافه کرد: طی برگزاری این نمایشگاه مذاکراتی را با برخی از صاحب نظران مطرح و موثر در حوزه بازی های رایانه ای دنیا داشته ایم و قرار شد برخی از این افراد در دومین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران شرکت داشته باشند.
مینایی در پایان افزود: پیشرفت و توسعه بازی های رایانه ای به کوشش بنیاد ملی بازی های رایانه ای  و بازی سازان کشورمان یک موفقیت بزرگ فرهنگی اقتصادی و حتی سیاسی برای نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
لازم به یاد آوری است نمایشگاه Games com 2011  که بزرگترین نمایشگاه رایانه ای در اروپا به شمار می آید از 26 الی 30 مرداد ماه در شهر کلن آلمان برگزار شد.