بانوان ایرانی، بازیکن‌تر از قبل

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اطلاع نگاشت مصرف بازی در میان زنان ایرانی تا سال 1400 را با توجه به آخرین پیمایش مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران منتشر کرد. براساس این گزارش مصرف بازی در میان زنان ایرانی رو به افزایش است.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با توجه به اطلاعات استخراج شده از پيمايش مصرف سال ١٤٠٠ از ميان ٣٤ ميليون بازيكن ايراني تقريبا ١٤ ميليون نفر يا به عبارتي ٤١ درصد از بازيكنان زنان هستند. با توجه به نتايج پيمايش‌هاي مصرف بازي‌هاي ديجيتال ايران از سال ٨٩ تا به امروز هرساله نسبت زنان بازيكن رو به افزايش بوده است. به عنوان مثال در سال١٤٠٠ از هر ١٠٠ زن ايراني ٣٥ نفر بازيكن هستند اين در حالي است كه در سال ٩٨ از هر ١٠٠ زن ايراني ٢٩ نفر بازيكن بوده‌اند.

میانگین سنی، میانگین مصرف بازی، پلتفرم مورد علاقه، علاقه‌مندی‌ها به سبک، بازی و شخصیت‌های بازی و میزان هزینه‌کرد از جمله موضوعاتی است که در اطلاع نگاشت مصرف بازی در میان زنان ایرانی تا سال 1400 به آنها پرداخت شده است.

از نکات قابل توجه در این گزارش معرفی بازی‌های مورد علاقه بانوان به تفکیک رده‌بندی سنی و شخصیت‌های محبوب بازی‌های دیجیتال در میان بانوان بازیکن است.