از انتشار تازه‌ترین تالیفات پژوهشی حوزه بازی تا حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

پس از راه‌اندازی مجدد انتشارات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال 1399 و چاپ سه عنوان کتاب در این سال، فعالیت این‌ انتشارات در سال 1400 با شتاب بیشتری سرعت گرفت و محصول آن چاپ 4 کتاب با عناوین مختلف شد. کارنامه نشر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال 1400 فقط محدود به انتشار این عناوین نبود. حضور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و عرضه تازه‌ترین تالیفات پژوهشی نشر بنیاد در این نمایشگاه از دیگر فعالیت‌های این انتشارات در سال 1400 است.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، کتاب‌های نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای اسرا (فاز سوم)، مجموعه مقالات برگزیده ششمین دوره کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها در حوزه کودکان و بازی‌های دیجیتال، درآمدی بر سیاست‌گذاری سواد رسانه‌ای و روندهای نوظهور در بازی‌های دیجیتال  عناوینی منتشر شده انتشارات بنیاد در سال 1400 در حوزه بازی‌های دیجیتالند که در ویترین نشر کشور و در اختیار علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه بازی قرار گرفت.

عرصه‌ای تازه برای دیپلماسی بازی

کتاب «دیپلماسیِ بازی‌های دیجیتال» به‏‌عنوان محتوایی تلفیقی از دیپلماسی و بازی برای پژوهشگران و براساس رساله دکترای فرزانه شریفی، مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی به رشته تحریر درآمده است. مولف در این کتاب ضمن ارائه دیدگاه‌های خبرگان داخلی در حوزه سیاست و رسانه بازی، به این نتیجه رسیده‌ که اکنون زمان آن است تا عرصه جدیدی ذیل دیپلماسی عمومی، تحت عنوان «دیپلماسیِ بازی» تعریف و به جایگاه این رسانه در عرصه دیپلماتیک اشاره شود.

کتاب «دیپلماسیِ بازی‌های دیجیتال» ضمن ارائه مبانی نظری و گردآوری کاملی از دیدگاه‌های پژوهشگران داخلی و بین‌المللی، یکی از مهم‌ترین عناوین بازی‌های سیاسی جهان یعنی «بازی ندای وظیفه» را تحلیل و بر اساس نتایج این تحلیل، الگوسازی  منسجمی کرده است.