021-88310222
کلوپ کارآگاهان
کلوپ کارآگاهان

کلوپ کارآگاهان بازی ماجراجویی ست که برای گوشی‌های هوشمند توسط شرکت اندیشه وران طراحی‌شده است. داستان بازی درباره حل پرونده قتل است که برای حل آن کارآگاه پرونده باید تمامی سرنخ‌های آن را کنار هم آورد و به پرسش‌هایی که در ذهن خود است پاسخ دهد. کارآگاه برای حل پرونده و به‌دست آوردن سرنخ‌ها باید با افرادی که در صحنه قتل یا مظنونین پروند صحبت کند و یا از آن‌ها بازجویی نماید، همچنین شواهد صحنه قتل را برسی کند. این شواهد گاه اثر انگشتی، گاه رد پائی مرموز ویا گاه دکمه لباسی که درصحنه قتل جامانده او را برای حل پرونده یاری می‌رساند. کارآگاه در بازی به معماهای هم برمی‌خورد که باید آن‌ها را حل کند تا سرنخ‌های مورد نظر را به‌دست آورد. محیط بازی کاملاً سه‌بعدی ریل تامی است که به سبک ایران قدیم درست‌شده خیابان‌های لاله زا، گراند هتل به همان‌گونه بازسازی شده تا لذت بازی در آن را دوچندان کند. کاراکترها با پوششی که در زمان خود داشته‌اند ساخته‌شده. همه این‌ها دست به دست هم شده که بازی کلوپ کارآگاهان یکی از بهترین بازی‌های ماجراجویی در ژانر خود باشد.


گیم پلی:

بازی کلوپ کارآگاهان همان‌طور که از اسمش پیداست مختص به کارآگاهی خاص نمی‌شود و برای ساخت آن طوری برنامه ریزی شده که به‌راحتی مراحل بدون نیاز به آپدیت کلی بازی اضافه شود. بازی‌کننده در ابتدا هنگام نصب بازی قسمتی از بازی را هم درگوشی خود دارد و بعد از آن برای ادامه باید هر قسمت را دریافت کند. سازنده به صورتی بازی را ساخته که در آینده با اضافه شدن داستان‌های دیگر بازی را توسعه دهد. دو سبک متفاوت در برنامه‌نویسی بازی پیاده‌سازی شده. که هر داستان می‌تواند یکی از این دو سبک باشد. برای شروع آن سازنده بازی گیم پلی داستان اول خود را به‌صورت سوم شخص درآورده و احتمال این را می‌دهد که داستان بعدی آن به‌صورت اول‌شخص بیان شود. البته المان‌ها و روند داستانی آن به یک‌گونه می‌باشد و حل معماها، گفتگوها، برسی صحنه قتل، به دست آوردن سرنخ‌ها و پاسخ‌ها در هر دو سبک به یک‌گونه است.

 شاید در ابتدا این سؤال پیش آید چرا این‌گونه طراحی‌شده؟
سازنده این را بیان می‌کند که هر داستانی سبک خاص خود را دارد. اما حل کردن همه پروندها به یک سبک هستند.

صدا گذاری:
صدابرداری شخصیت‌های بازی به‌صورت حرفه‌ای انجام شده و تمامی کارکترهائی که در صحنه هستند صدای منحصربه‌فرد خود را دارند. علاوه بر این سازنده تمامی قابلیت‌های ممکن را استفاده نموده، صداگذاری به نحوی دقیق انجام‌شده که کارکترها هنگام راه رفتن در سطوح مختلف صدای پای متفاوتی دارند. هر قسمت از بازی موسیقی و صدای محیطی خود را داد، سازنده تمامی موارد مورد نظر از یک صداگذاری خوب است را رعایت کرده.

داستان بازی:
از گیم پلی بازی درمیابیم که هر قسمت از بازی، داستان و پرونده‌ی خود را دارد، که خود باعث زیباتر شدن آن می‌شود. قرار نیست که در این بازی داستان صرفاً به یک پرونده و به یک کارآگاه ختم شود، برای همین شده که نامش را کلوپ کارآگاهان گذاشتند.


تصاویر