021-88310222
ببعی
ببعی

بازی ببعی یک بازی اکشن از شرکت ایده‌پردازان متن‌باز است که به مدت ۶ ماه در دست طراحی و ساخت بوده است. این بازی توانسته است با بهره گیری از گرافیک جذاب، سبک بازی جلو رونده یکپارچه را در قالب مراحل مجزا و مدون ارائه دهد.

داستان
ببعی داستان و ماجرایی ندارد. بازی به نحوی طراحی شده که بطور غیرمستقیم توجه به محیط زیست و آثار باستانی میهن عزیزمان را به گروه مخاطب خود که گروه سنی بالای ۳ سال هستند القا نماید.

گیم پلی
بازی در مورد یک گوسفند به اسم ببعی است. این گوسفند دائما در حال حرکت است و در مسیر حرکت خود با حیواناتی مواجه می‌شود که دشمنان او هستند. این حیوانات گرگ، روباه و کرکس هستند که در جهت خلاف حرکت ببعی به او نزدیک می‌شوند. در صورت برخورد ببعی با این حیوانات بازیکن می‌سوزد و لازم است مرحله را از ابتدا شروع کند. در حال حاضر پنج فصل از این بازی که هر یک شامل ده مرحله است با آثار باستانی چغازنبیل، مرد شمی، آپادانا، کوروش و پرسپولیس طراحی و اجرا شده است.

موسیقی
قطعات موسیقی بازی عمدتا آثاری با سازهای گیتار، درامز و پیانو هستند. این قطعات با ضرب آهنگ مناسبی شنیده می‌شود که از القای هیجان اضافه یا دلسرد کردن مخاطب بخوبی فاصله گرفته می‌گیرد. با بیان دیگر می‌توان گفت موزیک با روال بازی و مرحله‌ها همخوانی خوبی دارد.

گرافیک
موتور گرافیکی ببعی libGDX می‌باشد. این موتور کراس پلتفرم بوده و از OpenGL ES نسخه ۲ برای رندر روی تمام پلتفرم‌ها استفاده می‌کند. کاراکترها و محیط بازی در نگاه اول تم گرافیکی بازی پرندگان خشمگین را به یاد می‌آورد ولی تیم طراحی به خوبی توانسته‌ است با حفظ خلاقیت کاراکترهای اختصاصی و تم مورد نیاز و باستانی بازی را اجرا نماید. از این نظر طراحی بازی کاملا نوآورانه است.

تصاویر