آمادگی نخستین شهر خشتی جهان برای میزبانی از جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی

  جلسات هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در استان یزد با حضور نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در جلسه استان یزد در خصوص روند برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در این استان و نحوه اجرای مسابقات، هماهنگی‌های لازم انجام شد.

در ابتدای این جلسه سیدعباس دهقان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این اداره در حوزه بازی‌های رایانه‌ای در سطح استان، از برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در این استان استقبال و آمادگی این استان را برای برگزاری باشکوه این رویداد در استان اعلام کرد.

در این جلسه محمد فاضلی، نماینده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به تبیین رویکردهای برگزاری این دوره از جام قهرمانان و لزوم همکاری‌های بین دستگاهی در برگزاری این رویداد پرداختند.

همچنین در حاشیه این جلسه درباره برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حوز‌های آموزش، پژوهش، نظارت و ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای، حمایت از بازی‌سازان و صنعت بازی کشور، برگزاری اردوهای آموزش بازی‌سازی، برگزاری دوره‌های سواد بازی و موضوع رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای توضیحاتی ارائه شد.

سعید فراهانی دیگر نماینده بنیاد در این جلسه نیز ضمن بیان تاثیرات مثبت این مسابقات در سطح استان و ایجاد شور نشاط بین جوانان و خانواده‌ها، در خصوص نظارت و ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای و لزوم تشکیل کارگروه استانی و برگزاری جلسات مستمر این کارگروه و انجام اقدامات موثر درخصوص فرآیند صدور مجوزهای بازیگاه توضیحاتی ارائه کرد.

این جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان از جمله فرمانداری، اداره نظارت بر اماکن عمومی، کانون فرهنگی هنری مساجد، شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و نمایندگان این دستگاه‌ها ضمن بیان ظرفیت‌های موجود، آمادگی خود برای برگزاری بانشاط این مسابقات در سطح استان یزد را اعلام کردند.