آمادگی دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی برای برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی

 جلسات هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در استان خراسان شمالی با حضور نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در جلسه شورای فضای مجازی و سرگرمی‌های دیجیتال استان خراسان شمالی در خصوص روند برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در این استان و نحوه اجرای مسابقات، هماهنگی‌های لازم انجام شد.

در این جلسه نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به تبیین رویکردهای برگزاری این دوره از جام قهرمانان و لزوم همکاری‌های بین دستگاهی در برگزاری این رویداد پرداختند.

نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف اجرایی در استان از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون فرهنگی هنری مساجد، سازمان صدا و سیما، دانشگاه بجنورد، استانداری، سپاه استان، حوزه هنری استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت حوزه رسانه‌ای ستاد خبری شهید آوینی حضور داشتند.

همچنین در حاشیه این جلسه درباره برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حوز‌های آموزش، پژوهش، نظارت و ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای، حمایت از بازی‌سازان و صنعت بازی کشور، برگزاری اردوهای آموزش بازی‌سازی، برگزاری دوره‌های سواد بازی و موضوع رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای توضیحاتی ارائه شد.

در پایان این جلسه نمایندگان نهادهای حاضر در جلسه از جمله شهرداری،سپاه، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، استانداری، دانشگاه بیرجند و ستاد خبری شهید آوینی آمادگی خود را برای مشارکت در برگزاری این رویداد در استان از طریق اطلاع‌رسانی و تامین تجهیزات، نصب تبلیغات در محیط شهری و دانشگاهی، پوشش رسانه‌ای برگزاری مسابقات و نحوه برگزاری مراسم اختتامیه اعلام کردند.