حمایت تمام‌قد بنیاد از بازی‌های جدی

چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی با انتشار فراخوان خود از از تیم‌ها و افراد علاقمند به طور رسمی دعوت کرد تا در این رویداد بزرگ صنعت بازی کشور شرکت کنند. رویدادی که طبق روال هر سال توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان تنها متولی این صنعت و در سه بخش اصلی برگزار می‌شود. رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی سال 1399 نسبت به سه دوره گذشته، دستخوش تغییراتی نیز شده است. از جمله اینکه این رویداد، در دوره چهارم برگزاری خود با نگاهی کلان­‌تر نسبت به سرگرمی­‌های هدفمند، علاوه بر بازی‌های دیجیتال، حامی سایر سرگرمی‌­های جدی همچون بازی‌های رومیزی یا شبیه­‌سازها هم خواهد بود.به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، حمایت دبیرخانه این رویداد از سرگرمی‌­های جدی با توجه به درخواست مخاطبان این نوع بازی‌ها در دوره‌های گذشته و با در نظر گرفتن ارتباط میان سرگرمی‌های جدی با بازی‌های جدی و استفاده بیشتر از فناوری‌ها و تکنیک‌های طراحی‌ روز در تولید آنها انجام شده است.

چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی در هر سه بخش اصلی این رویداد یعنی جشنواره بازی جدی سال 1399، هکاتون بازی‌های جدی 1399 و سمپوزیوم بازی‌های جدی 1399، حامی سرگرمی‌های جدی همچون بازی‌های رومیزی یا شبیه­‌سازها خواهد بود.

یعنی بخش جشنواره بازی جدی سال 1399، میزبان آثار تولید شده با موضوع سرگرمی‌های جدی نیز خواهد بود. در بخش هکاتون بازی‌های جدی 1399 که یک رویداد بازی‌سازی سه روزه است و در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد، نیز از سرگرمی‌های جدی حمایت ویژه‌ای خواهد شد.

لازم است که بدانید امسال به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا و توجه به مدیریت فردی در این شرایط، موضوع «مهارت‌های زندگی: مواجهه با همه‌گیری بیماری‌ها» توسط وزارت ورزش و جوانان برای این بخش انتخاب شده است. ضمن اینکه قرار است از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی در این بخش تقدیر شود. بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی نیز پذیرای مقالات تخصصی در حوزه سرگرمی‌های جدی خواهد بود. 

اگر ایده‌ای در حوزه سرگرمی‌های جدی دارید و دوست دارید با این ایده در چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی شرکت کنید تا روز جمعه 30 آبان‌ماه 1399 فرصت دارید تا اثرتان را برای دبیرخانه جایزه ارسال کنید.

برای کسب اطلاعات کامل درباره بخش‌های مختلف این رویداد اینجا کلیک کنید.