021-88310222
فارمولر
فارمولر

بازی فارمولر، یک بازی استراتژیک از نوع مدیریت زمان است. در ابتدای ورود به بازی، داستانی تأمل‌برانگیز به نمایش گذارده می‌شود. داستان بازی، حکایت دارد از کشاورزان یک روستا که برای امرار معاش خود، نیاز به کالاهایی دارند که توسط اشخاص بیگانه در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود. از قضا آن بیگانگان با گران‌تر کردن قیمت کالاها، عرصه را بر کشاورزان تنگ می‌کنند. در این میان، کشاورزی جوان دست به کاری شجاعانه زده و خود اقدام به تولید کالاها و محصولات مورد نیازش می‌کند. دیگر کشاورزان نیز با او همگام شده و تولید بومی آغاز می‌گردد.

این بازی شامل دو بخش آفلاین و آنلاین است. ورژن اولیه‌ی فارمولر، فقط شامل بخش آفلاین بود اما در ورژن جدید که به تازگی منتشر شده، بخش آنلاین نیز افزوده شده است که جذابیت‌های خاص خود را دارد. در ابتدا به معرفی بخش آفلاین می‌پردازیم.

بخش آفلاین

بخش آفلاین بازی، شامل 120 مرحله‌ی جذاب در چهار فصل زیبای بهار، تابستان، پاییز و زمستان است. در ابتدای هر مرحله، اهداف آن مرحله مشخص شده است. تعدادی کارگاه و کارخانه در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما به عنوان یک مزرعه‌دار، باید با تجهیزاتی که در اختیار دارید، به این اهداف نایل شوید.


رقابت به‌صورت آنلاین

همان‌طور که اشاره شد، بخش آنلاین به‌تازگی به بازی فارمولر اضافه شده است. بخش آنلاین به این صورت است که در ابتدا باید با پرداخت گندم، وارد یکی از فصل‌های بازی برای رقابت شوید (گندم را می‌توانید در منوی فروشگاه با سکه‌های خود خریداری کنید). سپس منتظر می‌مانید تا حریفی برای شما پیدا شود. شما و حریف وارد رقابتی هیجان‌انگیز می‌شوید. در ابتدا اهداف بازی نمایش داده می‌شود. پس از شروع بازی، هر بازیکنی که زودتر به اهداف برسد، پیروز می‌شود و علاوه بر کسب سکه، تجربه یا به اصطلاح XP او هم افزایش می‌یابد.


فضاسازی و گرافیک بازی

بازی فارمولر نمایی ایزومتریک با گرافیک دوبعدی کارتونی دارد. علاوه بر آن، تمامی المان‌های بازی، دارای انیمیشن هستند. اکثر منوهای بازی زمینه چوب به خود گرفته اند.


تجهیزات بازی:

تجهیزات شما عبارتند از:

ماشین: برای فروش محصولات تولید شده و کسب اسکناس

بالگرد: برای وارد کردن برخی از مواد اولیه‌ی مورد نیاز

کارگر: برای ساخت و راه‌اندازی کارگاه‌ها و کارخانه‌های بازی

انبار: برای ذخیره‌کردن مواد اولیه و محصولات تولید شده

این تجهیزات قابل ارتقا هستند. غیر از تجهیزات اشاره شده، شما می‌توانید از منوی کارگاه، ظرفیت انبار، سرعت حرکت کارگرها، سرعت رشد گیاه‌ها و همچنین سرعت تولید محصولات کارخانه‌ای را نیز ارتقا دهید.


کارگاه‌ها و کارخانه‌های بومی

کارگاه‌ها و کارخانه‌های بازی فارمولر، یکی از جالب‌ترین موارد این بازی است. کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی بومی نظیر نخ‌ریسی، قالی‌بافی، آسیاب بادی، زنبورداری، گلاب‌گیری، خشکبار پسته و بادام و چندین مورد دیگر. شما می‌توانید کارگاه‌ها و کارخانه‌های خود را نیز ارتقا دهید تا در زمان کمتر، محصول بیشتری را تولید کنید.

کاراکترهای بازی

از دیگر نکات بارز بازی فارمولر، طراحی کاراکترهای بازی در قالب لباس‌های محلی مناطق مختلف کشور ایران است که در نوع خود بی نظیر است. کاراکترهایی مثل آذری، بوشهری، گیلکی، بختیاری، قشقایی و غیره. همچنین به تازگی، یک کاراکتر زن ایرانی در لباس گیلکی نیز به بازی افزوده شده است که در ورژن‌های بعدی، به مرور به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد.


ایجاد حساب کاربری

فارمولر با ایجاد سیستم حساب کاربری، تمامی اطلاعات بازی کاربران را در دیتابیس خود ثبت می‌کند. ایجاد حساب کاربری، این امکان را نیز به کاربران می‌دهد که درصورت نیاز، از بازی خارج شده و روی یک دستگاه دیگر، وارد بازی شوند.

تصاویر