021-88310222
فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی
فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی

بازی رایانه‌ای «فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» یک بازی PC مهیج در ژانر اکشن است که شکست محاصره چند ماهه شهر آمرلی واقع در عراق (در 100 کیلومتری مرز ایران) و رشادت‌ها، ایثار و فداکاری رزمندگان مقاومت در این شهر به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند.

پروژه این بازی در ابتدا با نام ایرانی «ژنرال در سایه» کلید خورد. در این بازی، حاج قاسم به عنوان فرمانده میدان حضور دارد و بازیکن با قهرمان دیگری، قصه بازی را دنبال می کند. در این بازی تلاش شده روایتی درست از جانفشانی سربازان مدافع حرم در جبهه مقاومت برای مخاطب کودک و نوجوان ارائه شود.

انتخاب موضوع این بازی به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ایام پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی برمی‌گردد که در آن، به بیان گوشه‌ای از رشادت‌های حاج قاسم در شهری که از همه طرف در محاصره داعش بود، پرداختند؛ اینکه حاج قاسم با بالگرد وارد شهر می‌شود و به کمک نیروهای مردمی، محاصره شهر را شکسته و آنجا را آزاد می‌کند.

این بازی دارای محیط‌های شهری، بیابانی، جنگلی، نیروگاه، روستاها و پایگاه‌های تروریستی است و روایت آن در سه فصل پاییز، زمستان و بهار جریان دارد تا بازیکن بتواند با صحنه‌ای مهیج روبه‌رو باشد. این بازی دارای ضرباهنگی تند بوده و فراز و فرودهای زیادی دارد. تلاش شده معماری‌ها در ساخت شهر آمرلی با دقت انجام شود اما ابعاد شهر در بازی، بسیار وسیع‌تر از شهر آمرلی است.

«فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» یک بازی در سبک تیراندازی اول شخص (First Person Shooter) است که برای ساخت آن از موتور قدرتمند آنریل انجین استفاده شده که بسیاری از بازی‌های روز جهان به وسیله آن ساخته ‌شده‌اند. استفاده از این موتور گرافیکی به سازندگان اجازه داده تا اثری با کیفیت بالای گرافیکی بسازند و محیط‌های شهر آمرلی را به واقعی‌ترین شکل ممکن طراحی کنند.

 ساخت این بازی که ۲ سال و ۴ ماه طول کشیده، بین ۵ تا ۶ ساعت گیم‌پلی دارد و سینماتیک‌های آن به ۴۰ دقیقه  و تعداد مراحل آن به ۱۲ و تعداد محیط‌های بازی به ۱۶ عدد می‌رسد.

سیستم مورد نیاز

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی به شرح زیر است:

 

Requires a 64-bit processor and operating system

OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Processor: Intel core i3 4160 / AMD Ryzen 3300x

Memory: 6 GB RAM

Graphics: Nvidia GeForce GTX 660, 2 GB AMD Radeon HD7870,2

GB DirectX: Version 11

Storage: 11 GB available space

Sound Card: DirectX 11.0 compatible

تصاویر