هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایرانی

با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برترین‌های مسابقات فیفا 22 استان تهران در شهرستان ملارد، مرحله استانی هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران به پایان رسید. جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که برای اولین بار در 6 استان برگزار شد، تجربه‌ای متفاوت از برگزاری این رویداد را رقم زد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مرحله استانی هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران از روز اول آذر ماه در خراسان رضوی کار خود را آغاز کرد و در استان‌های اردبیل، مازندران، قزوین و تهران ادامه پیدا کرد.

این رویداد در این دوره در قالب رویدادی ملی همراه با برنامه‌های متنوع برای خانواده‌ها با شعار «تا پای جان، برای ایران» توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار و به منتخبان این رویداد تا سقف 500 میلیون تومان جوایزی اهدا شد.

هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدویی ایران همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر و حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در این رقابت‌ها و با هدف حمایت همه‌جانبه از تیم ملی فوتبال کشورمان و همچنین کشف استعدادهای کشور در زمینه بازی‌های رایانه‌ای در استان‌های منتخب کشور برگزار شد.

این رویداد در دو بخش حضوری بازی آفلاین فیفا و بخش ویژه بازی‌های موبایلی ایرانی انجام شد. بخش حضوری بازی آفلاین فیفا این رویداد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و انجمن ورزش‌های الکترونیک به صورت حضوری در بازیگاه‌های (گیم نت) منتخب هر استان به مدت 3 روز برگزار شد و برگزیدگان استانی طی مراسمی در آیین اختتامیه رویداد در هر استان معرفی و جوایز آنها اهدا شد.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این رویداد ملی با هدف حمایت از بازی‌های باکیفیت و موفق ایرانی و معرفی این بازی‌ها به کاربران سراسرکشور و همچنین فارسی زبانان خارج از کشور، برگزاری لیگی مستقل به صورت آنلاین ویژه بازی‌های موبایلی ایرانی را نیز تدارک دید. فوتبالیستارز،کات آف، منچیکو و کوییز از جمله بازی‌های ایرانی حاضر در این لیگ بودند.

در هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران امکان حضور بانوان برای شرکت در مسابقات نیز فراهم شد و آنها علاوه بر شرکت در مسابقه بازی‌های موبایلی ایرانی، امکان دریافت جایزه ویژه ای در بخش بانوان را نیز پیدا کردند و جوایز منتخبان این بخش نیز در مراسم اختتامیه این رویداد در هر استان به آنها اهدا شد.

در رویداد ملی هفتمین جام قهرمانان بازی ویدیویی ایران علاوه بر برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات حضوری و آفلاین، در بخشی نمایشگاهی تدارک ویژه‌ای نیز برای ارائه خدمات متنوعی در حوزه اطلاع‌رسانی سواد بازی به خانواده‌ها و علاقه‌مندان با بازی‌های دیجیتال و تجربه انجام سرگرمی‌های الکترونیک و بازی‌های واقعیت مجازی (VR) دیده شد.

 بخش نمایشگاهی و ایستگاه بازی هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران درمحل برگزاری مسابقات بخش نهایی و در روز اختتامیه در 6 استان میزبان این رویداد، برگزار شد.

ارائه مشاوره بازی، ارائه و امکان انجام بازی‌های رومیزی و بازی‌های حرکتی، برگزاری میزگردهای تخصصی ویژه فعالان زیست بوم بازی‌های دیجیتال کشور و سرمایه گذاران با عنوان «تجربه بازی‌ساز» با موضوع بحث و بررسی پیرامون چرخه تولید بازی از ایده تا بازار و برگزاری کارگاه سواد بازی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در هر استان برای بخش نمایشگاهی این رویداد بود.

در آیین اختتامیه این رویداد در شهرستان ملارد استان تهران همچنین از نفرات اول تا سوم مسابقه بازی «کوییز» در بخش بازی‌های موبایلی ایرانی با اهداء جایزه (نفر اول 20 میلیون تومان جایزه نقدی و نفرات دوم و سوم با جایزه غیر نقدی) تقدیر شد.

گفتنی است جوایز منتخبان سایر بازی‌های موبایلی ایرانی حاضر در این رویداد و مسابقات میان برندگان استان‌ها در بخش بازی فیفا 22 اواخر دی ماه برگزار می‌شود.