«کتاب‌بازی»، رویدادی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی

رویداد «کتاب‌بازی» با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی بیشترکاربران بازی‌های ویدئویی با مفاهیم و اطلاعات عمومی و کاربردی از 14 اردیبهشت و همزمان با عید سعید فطر به مدت 9 روز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، برای شرکت در این رویداد که از طریق بازی «کوییز» انجام شد در مجموع ۶۶۰۹ کاربر ثبت‌نام کردند که از میان آنها 4076 نفر وارد فضای رقابتی لیگ شدند. 
براساس آمارهای ارائه شده از سوی شرکت شرکت شهاب زرین، سازنده بازی «کوییز» به طور متوسط هر روز ۶۰۰۰ بازی در این لیگ انجام شد که این آمار حکایت از استقبال خوب مخاطبان از این لیگ داشت.

رویداد «کتاب‌بازی» برای 5 نفر برتر این رقابت که بالاترین امتیاز را به‌دست آورند 5 جایزه نقدی، به ترتیب نفر اول 11 میلیون تومان، نفر دوم 9 میلیون تومان، نفر سوم 7 میلیون تومان، نفر چهارم 5 میلیون تومان و نفر پنجم 3 میلیون تومان در نظر گرفت. همچنین برای 30 نفر از میان همه شرکت‌کنندگان در این رویداد به قید قرعه 30 جایزه 500 هزار تومانی نیز در نظر گرفته شد.

وحید آهنی، مدیر عامل شرکت شهاب زرین در گفتگویی با ما برگزاری این رویداد را اتفاق بسیار خوبی در ترویج فرهنگ کتابخوانی و بالابردن اطلاعات عمومی کاربران و از سوی دیگر، حمایت از یک بازی ایرانی دانست و گفت: برگزاری چنین رویدادهایی به فعال‌تر شدن کاربران بازی خیلی کمک کند. قرار است رویداد دیگری را هم اوایل تابستان با مشارکت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار کنیم و برای آن رویداد با توجه به فرصت بیشتری که در اختیار داریم، تبلیغات بیشتری انجام می‌دهیم و حتما با استقبال بیشتری مواجه می‌شویم.