برگزیدگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران معرفی شدند

ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که با همکاری مشترک بنیاد و آپارات گیم کار خود را از چند هفته پیش آغاز کرده بود، با برگزاری فینال رشته فیفا 21 و آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان هر چهار رشته با حضور تماشاگران به کار خود پایان داد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، اختتامیه ششمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران عصر روز ۲۱ خرداد ماه در پردیس سینما گالری ملت با حضور سیدصادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

این اولین باری بود که این رویداد به دلیل پاندمی کرونا در کشور به صورت آنلاین برگزار شد و بازیکنان در روزهای 20 و 21 خردادماه در سالن شماره 9 و 10 پردیس سینما گالری ملت با حضور محدودی از تماشاگران به دلیل شرایط کرونایی به رقابت پرداختندکه این اتفاق یعنی برگزاری لیگ بازی‌های ویدئویی در سالن سینما منجر به کسب تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز برای تماشاگرانی که به تماشای فیلم بر پرده نقره‌ای سینما عادت دارند، شد.

رقابت پایانی رشته فیفا21 در این دوره از جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران میان سیدمحمدمحراب جعفری 19 ساله و علیرضا دوستی 18 ساله برگزار شد که در نهایت بازی با نتیجه 3 بر 2 به نفع علیرضا دوستی و قهرمانی او پایان یافت. با این قهرمانی او مدال به رنگ طلا روی گردنش نشست و جام قهرمانی در میان تشویق‌های تماشاگران روی دست‌هایش بالا رفت و جایزه 35 میلیونی نصیبش شد. سیدمحمدمحراب جعفری جایزه ۲۵ میلیون تومانی را از آن خود کرد و مهران علیزاده هم که با نیما صادقی به بازی‌رده‌بندی راه یافته بود، به‌دلیل حاضر نشدن صادقی برای شرکت در بازی نیمه‌نهایی به عنوان نفر سوم این رقابت‌های معرفی شد و جایزه  ۱۵ میلیون تومانی را به‌دست آورد.

شگفتی‌سازی ایرانی‌ها در مسابقات بخش بین‌الملل فیفا

ششمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران یک بخش ویژه دیگر هم داشت که برای اولین بار در سابقه برگزاری این رویداد، انجام شد و آن هم برگزاری مسابقات بخش بین‌الملل فیفا میان بهترین‌های ایران و دنیا از کشورهای سوئد، روسیه، ازبکستان و ترکیه بود. در این مسابقات که از ساعت 11:00 روز جمعه به‌صورت آنلاین و با گزارش داوود رفیعی انجام شد، رابرت فخرالدینف از روسیه نفر اول به‌عنوان نفر اول جایزه ۱۵۰۰ دلاری، اسماعیل جان یرینده از ترکیه به‌عنوان نفر دوم جایزه ۱۰۰۰ دلاری و پویان رحیمی از ایران به‌عنوان نفر سوم جایزه ۵۰۰ دلاری را از آن خود کرد. شگفتی‌ این بخش مسابقات را هم پویان رحیمی رقم زد که با شکست بوراس‌لجند ستاره مشهور سوئدی شگفتی‌ساز ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی شد.

جوایز بازی‌های موبایلی نصیب چه کسانی شد؟

در آیین اختتامیه و اهدای جوایز برندگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که با اجرای محمدجواد سلوکی و با حضور سیدصادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مصطفی احمدی مدیر آپارات گیم، هاشم میرزاخانی مدیر موسسه تصویر شهر و معاونان و مدیران بنیاد برگزار شد، منتخبان سه بازی موبایلی دیگر حاضر در این رویداد یعنی کلش رویال، بزن بهادر و فوتبالیستارز هم معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.
برای بازی فوتبالیستارز علی کرمی به‌عنوان نفر اول لوح تقدیر، مدال، جام قهرمانی و جایزه  ۱۵ میلیون تومانی را دریافت کرد. شایان وحید قهرمان‌نیا جایزه ۱۰ میلیون تومانی نفر دوم و مهدی سراج نیز جایزه ۵ میلیون تومانی نفر سوم را دریافت کرد.

برای بازی بزن بهادر نیز یونس ناصحی نفر اول شد و لوح تقدیر، مدال، جام قهرمانی و جایزه ۲۰ میلیون تومانی خود را دریافت کرد. علی زرکش دوم شد و جایزه ۱۰ میلیون تومانی به او تعلق گرفت و محمد عزیزی نیز به‌عنوان نفر سوم بازی بزن بهادر جایزه ۵ میلیون تومانی را از آن خود کرد.

برای بازی کلش رویال هم علیرضا دریس جایزه ۲۰ میلیون تومانی نفر اول را به همراه لوح تقدیر، مدال و جام قهرمانی گرفت و آرش بهرام آبادیان جایزه۱۰ میلیون تومانی نفر دوم و محمدرضا زقر جایزه ۵ میلیون تومانی نفر سوم را کسب کردند.