استقبال اروپایی‌ها از بازی‌های رایانه‌ای ایرانی

نمایندگان اروپایی حاضر در نمایشگاه بین المللی (GamesCom2011) از بازی‌های رایانه‌ای کشورمان و تولیدات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه استقبال کردند.
به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ، در این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای اروپا به شمار می رود نمایندگان تجاری انگلستان، آلمان، ایتالیا، رومانی، فرانسه با ابراز شگفتی از  پیشرفت کمی و کیفی محصولات تولید کنندگان ایرانی در این عرصه  خواستار حضور بازی های ایرانی در بازارهای اروپا شدند.
بازی های میرمهنا،گنج پنهان، داستان جزیره،کوهنورد، طلای سیاه، قلب سیمرغ و مزرعه رویایی از جمله بازی هایی هستند که در این دوره از برگزاری نمایشگاه (Gamescom)  به نمایش گذاشته شده اند.
همچنین پرچم ایران در میان پرچم کشورهای مطرح در عرصه بازی سازی از جمله انگلستان ،آلمان، آمریکا، کره جنوبی در محوطه این نمایشگاه به اهتزاز درآمد.
این نمایشگاه به عنوان یکی از سه نمایشگاه مطرح بازی های رایانه ای جهان از 17تا21  آگوست برابر با 26 تا30 مرداد ماه سال جاری در شهر کلن آلمان برگزار می شود . (Gamescom) هر ساله در همین تاریخ در اروپا برگزار می‌شود.