برگزیدگان نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران مشخص شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در مراسم اختتامیه این رویداد فرهنگی هنری معرفی شدند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران، در این رویداد فرهنگی هنری 246 اثر در بخش های اصلی و جنبی نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با یکدیگر به رقابت می‌پرداختند.

در بخش اصلی جشنواره 92 اثر حضور دارند که از این تعداد 54 اثر در بخش بازی های بزرگ رایانه ای، 22 اثر در بخش بازی های کوچک Indie،  هشت اثر در مسابقه بازی های برخط و هشت بازی در بخش مسابقات بازی های موبایل حضور داشتند.

همچنین در بخش جنبی جشنواره نیز در قسمت های  مسابقه طراحی کاراکتر،  بازینامه نویسی، بازی های تغییریافته (Mod) ، بخش دانش آموزی  و بازی های فلش مجموعا 154  اثر در این دوره از جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران شرکت کردند و در نهایت برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره از سوی هیات داوران به این شرح اعلام شد:

بهترین پیاده سازی فنی بازی بزرگ

در بخش بهترین پیاده سازی فنی بازی بزرگ بازی های "گرشاسپ"، "میر مهنا" و "سیاره میترا" نامزد دریافت تندیس و جایزه بودند که در نهایت تندیس جشنواره برای بهترین پیاده سازی فنی بازی بزرگ به صورت مشترک به بازی های رایانه ای "گرشاسپ "و "سیاره میترا  "رسید.

همچنین دیپلم افتخار هیات داوران جشنواره برای بهترین دستاورد فنی بازی بزرگ به بازی رایانه ای "گرشاسپ" اهدا شد.

آقایان سید علی سیداف، دکتر مرادی، شهاب کشاورز و محمد مهدی بهفرراد داوری آثار این بخش را برعهده داشتند.

بخش هنری

هیات داوران در بخش هنری نخستین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای تهران در بخش تندیس بهترین کاراکتر بازی های بزرگ از میان کاراکتر های "گرشاسپ"،"گاندو"، "سیاره میترا" و "کوهنورد" ، دیپلم افتخار برای بهترین کاراکتر بازی بزرگ را به گروه خالق کاراکتر بازی رایانه ای "سیاره میترا" اهدا کرد.

همچنین در این بخش تندیس جشنواره برای بهترین کاراکتر بازی بزرگ به گروه خالق کاراکتر بازی رایانه ای "گرشاسپ" اهدا شد.

هیات داوران در بخش بهترین گرافیک بازی بزرگ، تندیس این بخش را از میان بازی‌های «گرشاسپ» « میرمهنا» « سیاره میترا» و « کوهنورد» به کارگردان هنری بازی رایانه‌ای «گرشاسپ» اهدا کرد.

«گرشاسپ» «میر مهنا» « سیاره میترا» و «کوهنورد» کاندیداهای بخش بهترین صدا و موسیقی بازی بزرگ بودند که هیات داوران در این بخش تندیس بهترین موسیقی بازی بزرگ را به طور مشترک به موسیقی بازی های «گرشاسپ» و« میر مهنا» ساخته پیام آزادی اهدا کرد. تندیس جشنواره  برای بهترین صدا به به بازی رایانه‌ای «سیاره میترا» اهدا شد.

در بخش محتوایی نخستین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای تهران هیات داوران دیپلم افتخار برای بهترین بازی نامه بازی بزرگ را  به بازی « سیاره میترا» اهدا کرد.

هیات داوران در بخش بهترین بازی نامه ، هیچ بازی را شایسته دریافت تندیس ندانست.

بازی‌های «عصر پهلوانان» « میرمهنا» « سیاره میترا » « داستان دوستان» و «کوهنورد» کاندیداهای دریافت تندیس در این بخش بودند.

در بخش بهترین طراحی بازی بزرگ تندیس جشنواره به بازی «کوهنورد» تعلق گرفت. همچنین دیپلم افتخار این بخش به بازی «گرشاسپ» اهدا شد.

 در بخش بهترین بازی موبایل از میان نامزدها، دیپلم افتخار این بخش به بازی « دزده و مرغ فلفلی» تعلق گرفت . هیات داوران در بخش بازی موبایل هیچ بازی را شایسته دریافت تندیس جشنواره ندانست.

همچنین در بخش بهترین بازی کوچک، هیات داوران دیپلم افتخار این بخش را به سازنده بازی رایانه ای «خارج از سرزمین» اهداکرد. تندیس جشنواره برای بهترین بازی کوچک به سازنده بازی رایانه ای بو (BO) رسید.

در بخش بهترین بازی آن لاین ، تندیس جشنواره برای بهترین بازی آن¬لاین به سازنده بازی رایانه ای «آسمان دژ»  اهدا شد.

اما در بخش بهترین بازی بزرگ سال  دیپلم افتخار هیات داوران جشنواره  به بازی رایانه ای «گرشاسپ» و تندیس جشنواره برای بهترین بازی سال به بازی رایانه ای «کوهنورد» به تهیه کنندگی موسسه «تبیان» رسید.

همچنین هیأت داوران به دلیل توجه ویژه به بازی های با موضوعات کودکان، بازی های «داستان دوستان» و« گاندو» را شایسته تقدیر می داند.

هیأت داوران به دلیل تولید بازی خوب در سبک اول شخص تیرانداز با نگاه به تاریخ کشور و مضمون استعمار ستیزی بازی «میرمهنا» را شایسته¬ تقدیر ویژه  دانست.