نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران پنجشنبه آغاز به کار می‌کند

نخستین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران از روز پنج شنبه در بخش‌های مختلف سالن همایش برج میلاد آغاز به کار می‌کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران، این رویداد فرهنگی هنری برای نخستین بار است که به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور بازی سازان از سراسر کشور برگزار می شود.

در بخش اصلی جشنواره بازی های رایانه ای تهران، 92 اثر حضور دارند که از این تعداد 54 اثر در بخش بازی های بزرگ رایانه ای، 22 اثر در بخش بازی های کوچک (Indie)، 8 اثر در مسابقه بازی های برخط و 8 بازی در بخش مسابقات بازی های موبایل حضور دارند.

در بخش جنبی جشنواره در قسمت های  مسابقه طراحی کاراکتر،  بازینامه نویسی، بازی های تغییریافته (Mod) ، بخش دانش آموزی  و بازی های فلش مجموعا 154  اثر در این دوره از جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران حضور دارند و این آثار از سوی داوران جشنواره بازی های رایانه ای در ایام برگزاری این رویداد فرهنگی هنری بررسی و آثار برتر در هر بخش معرفی می شود.

این در حالی است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این رویداد هنری در بخش نمایشگاه برنامه های متنوعی برای علاقه مندان و مراجعین به جشنواره بازی های رایانه ای در سالن همایش های برج میلاد در نظر گرفته است.

نمایشگاه بازی های رایانه ای در بخش هایی با عناوین تولیدات، فناوری ها، خانواده،  بازی و سرگرمی، دنیای بدون بازی های رایانه ای، دانش آموزی، کارگاه های تخصصی و مسابقات میزبان علاقه مندان به بازی های رایانه ای است.

در بخش تولیدات آخرین محصولات تولید شده ایرانی، بازیهای تلفن همراه ، تولیدات خارجی و انیمیشن به حاضران در نمایشگاه معرفی می شود.

بخش فناوری های جشنواره بازی های رایانه ای تهران نیز شاهد  حضور شرکت های معتبر نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه بازی های رایانه ای و معرفی نرم افزارها، سخت افزارها و تجهیزات پایه ای تولید بازی های رایانه ای است.

بخش خانواده یکی از قسمت های اصلی جشنواره بازی های رایانه ای تهران است. در این بخش نظام ملی رده بندی سنی بازیهای رایانه ای ESRA ، ترویج فرهنگ استفاده صحیح از بازی‌های رایانه ای، آشنایی خانواده‌ها با بازی‌های رایانه‌ای و نقش بازی‌های رایانه‌ای در آموزش به اطلاع علاقه مندان می رسد.

همچنین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران در قسمتی با عنوان بازی سرا،  بازی های جدید ایرانی، بخش بازی های شبکه ای، معرفی جدیدترین کنسول های بازی های الکترونیکی و بازی های کابینی را برای علاقه مندان در نظر گرفته است.

یکی از بخش های متفاوت نخستین دوره جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای، بخش دنیای بدون بازی های رایانه ای است. هدف از اجرای این بخش طراحی فضایی شاد و مفرح برای خانواده و مخاطبان با بهره مندی از سرگرمی های بدون بازی های رایانه ای است. این بخش سعی می کند به نوعی ترویج فرهنگ استفاده از سایر وسایل سرگرمی را فراهم آورد تا خانواده ها ضمن استفاده مناسب و منطقی از بازی های رایانه ای فرصت بهره  مندی فرزندانشان از بازی های ساده و مفرح حرکتی- جنبشی که بسیار جذاب بوده و اکنون کمی فراموش شده  است را فراهم آورند.

معرفی تولیدات دانش آموزی و کارگاه های تخصصی دانش آموزی، برگزاری 25 کارگاه‌ تخصصی بازیسازی با حضور اساتید داخلی و خارجی به صورت روزانه و برگزاری مسابقات انفرادی و گروهی بازی های رایانه ای مختلف ایرانی و خارجی ، برگزاری مسابقه انتخابی از میان بازدیدکنندگان و اهداء هدایا از دیگر بخش های نخستین نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای تهران است.

علاوه بر این موارد حضور نمایندگان 7 کشور خارجی در این دوره از جشنواره بازی های رایانه ای تهران قطعی شده که از جمله این کشورها می توان به ، نمایندگان تجاری کشورهای آلمان، بلغارستان، مالزی، ژاپن ، لبنان، امارات و... اشاره کرد.

نخستین نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای تهران از 8 تا 12 اردیبهشت ماه از ساعت 10 صبح تا 20 در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.