رونمایی از«میرمهنا» اولین بازی رایانه‌ای ملی

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مراسم رونمایی از اولین بازی رایانه‌ای ملی «میرمهنا» را شنبه 30 بهمن با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی کشور برگزار می کند.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ، بازی رایانه‌ای میر مهنا که اولین بازی ملی ایرانی است با حمایت بنیاد ملی بازی رایانه‌ای و توسط استودیو بازی سازی «اسپریس پویا نما»  تولید شده است.

میرمهنا یک بازی اول‌ شخص ایرانی است که داستان آن بر اساس زندگی‌نامه‌ی میرمهنا مبارز ایرانی دوره‌ی کریم‌خان زند شکل گرفته است. دوره ای که با استعمار هلند و انگلیس و سلطه کمپانی هند شرقی بر جزایر جنوبی ایران و خصوصا جزیره خارک همراه بوده است.

کتاب چند جلدی “بر جاده‌های آبی سرخ” اثر زنده یاد نادر ابراهیمی که داستان زندگی و مبارزات این شخصیت را در قالب داستانی مرور می‌کند منبع اصلی نگارش داستان این بازی است.

گفتنی است از ویژگیهای این بازی ایرانی استفاده از موسیقی کاملا سنتی با گرایش های محلی منطقه است که به جذابیت آن افزوده است. همچنین بهره گیری از جدیدترین روشهای ضبط حرکات (موشن کپچر) که به طبیعی تر شدن حرکات و صحنه‌های بازی افزوده است ، از دیگر مشخصه‌های این بازی به شمار می‌رود.

این مراسم شنبه 30 بهمن از ساعت 18 الی 20 در تالار سوره حوزه هنری واقع در خیابان حافظ برپا می شود. شرکت در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.