خدمت‌ رسانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به  زائران پیاده‌روی اربعین

در آستانه اربعین حسینی و همزمان با برگزاری پیاده‌روی اربعین موکب خدمات رسانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ویژه کودکان و نوجوانان در شهرکربلای معلی برپا شده است. این نخستین بار است که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با برپایی موکب و ایستگاه بازی در مسیر پیاده‌روی اربعین به معرفی بازی‌های ایرانی- اسلامی پرداخته است.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در این موکب که داخل حرم امام حسین (ع)، شارع الشهداء برپا است ضمن ارائه بازی‌های ایرانی- اسلامی و حوزه مقاومت، فرصت انجام این بازی‌ها برای کودکان و نوجوانان حاضر در پیاده‌روی اربعین فراهم شده است.

بازی‌های سفیرعشق، مختار: فصل قیام، فرمانده مقاومت: نبرد آمرلی از موسسه فرهنگی منادیان، بازی موبایلی کودکان اربعین از ساخته‌های استودیو بازی‌سازی ایرانی- اسلامی مهاد و بازی موبایلی پیربابا (بازی آشپزی ایرانی-موکب‌داری) تولید استودیو مارس از جمله بازی‌هایی هستند که در موکب بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در شهرکربلا ارائه شده و امکان انجام این بازی‌ها برای زائران وجود دارد.

در این موکب علاوه بر امکان انجام بازی، درباره توجه به موضوع رده‌بندی سنی بازی‌ها و لزوم توجه خانواده‌ها به مصرف بهینه بازی‌های دیجیتال و سواد بازی نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.