نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طراح مسئله هکاتون بازی‌های جدی 1401 شد

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترویج و ارتقا جایگاه کتاب و کتابخوانی، به‌عنوان طراح مساله از هکاتون بازی‌های جدی در ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی حمایت می‌کند.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، جایزه بازی‌های جدی از چند سال گذشته به ابتکار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که از سال 1399 به جمع شبکه بزرگ حامیان این رویداد پیوسته است، در ششمین دوره این رویداد با هدف آشنایی جوانان با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان آنان، به‌ عنوان طراح مسئله از هکاتون بازی‌های جدی 1401 حمایت می‌کند.

هکاتون بازی‌های جدی، رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که با هدف ایده‌پردازی و تجربه ساخت یک بازی جدی برگزار می‌شود. در این بخش، شرکت‌کنندگان پس از اعلام فراخوان و ثبت‌نام، در روز برگزاری، به رقابت می‌پردازند. علاوه بر منتورهای فنی خبره در حوزه تولید و طراحی بازی، با توجه به مساله و دغدغه حامی، منتورهای تخصصی نیز در این رویداد حضور دارند.

هکاتون بازی‌های جدی که به طور همزمان در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان برگزار می‌شود، از سال جاری به‌عنوان یک رویداد رقابتی مساله‌محور، ذیل طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان قرار گرفت و با حمایت مادی این بنیاد و اعطای امتیاز فعالیت نخبگی به برگزیدگان، فرصتی ویژه برای شرکت‌کنندگان فراهم کرده است.

موضوع و محورهای مورد نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان طراح مسئله هکاتون بازی‌های جدی 1401 و  زمان دقیق ثبت‌نام برای شرکت در این بخش رویداد، در روزهای آینده اعلام خواهد شد.