انتشار نسخه دوم بازی تک تیرانداز همزمان با اکران عمومی فیلم سینمایی آن

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری منادیان در گفتگویی آنلاین با اصحاب رسانه و فعالان صنعت بازی از تولید نسخه دوم بازی «تک‌ تیرانداز» با محوریت شهید عبدالرسول زرین براساس فیلم سینمایی تک تیرانداز از تولیدات انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی «روایت فتح» خبر داد و گفت که براساس برنامه‌‎ریزی‌های انجام شده این بازی همزمان با اکران عمومی فیلم سینمایی آن در شهریور روانه بازار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مهدی جعفری جوزانی در این گفتگو با اشاره به اینکه موسسه فرهنگی منادیان از مرداد سال گذشته فعالیت خود را به طور جدی در حوزه صنعتی سازی انیمیشن و بازی با هدف تلاش برای احیای این زیست بوم جدی گرفته است،گفت: به دلیل سیاست‌های غلط در دوره گذشته بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای صنعت پی سی دچار رکود تلخی شد و شاهد اتفاقات تلخی مثل  مهاجرت بازی‌سازان بزرگ کشور و یا تغییر شغل آنها بودیم. من هیچ وقت منکر فعالیت‌های خوب بازی‌سازان موبایل ایران نیستم و ما هم در حوزه بازی‌های موبایلی فعالیت‌هایی را خواهیم داشت؛ اما از بازی پی سی به عنوان یک بازی روایت محور نباید غافل شد. چرا که مخاطبان خاص خود را دارد و ما می‌توانیم در قالب بازی‌های بزرگ پی سی محتواهایی را از تاریخ اسلام، تاریخ انقلاب و تاریخ معاصر ایران منتقل کنیم.

اصلاح نسخه خارجی و تلاش برای به‌روزرسانی نسخه داخلی

بخش‎‌هایی از صحبت‌های جعفری در این گفتگوی زنده به بازی سفیرعشق اختصاص پیدا کرد و او درباره استقبال غیرقابل پیش‌بینی مخاطبان از بازی سفیرعشق بعد از گذشت 4 ماه از انتشار آن گفت: بازی سفیر عشق آذرماه وارد بازار شد و استقبال بسیار خوبی از آن شد که خارج از انتظار ما بود. پیش‌بینی ما این بود که در بازه زمانی یک ساله به 200 هزار نسخه فروش برسیم که در چهارمین ماه حضور این بازی در بازار به نصف این میزان از فروش دست پیدا کرده ایم. این اتفاق در شرایطی که بازی پی سی در کشور ما تقریبا مرده بود، برای ما قابل توجه بود.

او افزود: بعد از انتشار بازی با نقدهای منصفانه و سازنده خوبی در حوزه تکنیکی مواجه شدیم که ما را به ایجاد اصلاحاتی بر روی آن ترغیب کرد. البته این اصلاحات قرار است روی نسخه خارجی بازی اعمال شود. هرچند تلاش مجموعه همکاران ما این است که بتوانند برای احترام به رای و نظر مخاطبان، نسخه به‌روزرسانی را برای کسانی که در داخل اقدام به خرید بازی کرده‌اند نیز ارائه دهند.

جعفری این نکته را هم لابه‌لای توضیحاتش گفت که اتفاقات بسیار خوبی درباره نسخه خارجی سفیر عشق و فعالیت‌های بین‌المللی نشر آن در راه است. و اینکه نسخه دوم بازی «سفیر عشق: فصل قیام» نیز به همت عماد رحمانی و تیم خوب، توانمند و حرفه ای‌اش آماده شده است و در هفته دوم مردادماه رونمایی و عرضه خواهند شد.

اولین بازی از سری بازی‌های فرمانده مقاومت

پروژه داغ و خبری این روزهای موسسه فرهنگی هنری منادیان بازی «فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» است که همزمان با سالروز فتح خرمشهر از پوستر آن رونمایی شد. مهدی جعفری در این گفتگو درباره این بازی هم صحبت کرد و گفت: بعد از ترور و شهادت سردار سلیمانی مقام معظم رهبری خاطره‌ای از رشادت‌های ایشان در منطقه آمرلی که در محاصره 10 ماهه داعش بود، بیان کردند. این خاطره دستمایه قصه‌ای برای تولید یک بازی در سبکی متفاوت با آنچه که تاکنون از مجموعه ما دیده شده است. شاید همه انتظار داشتند این بازی هم در سبک هک اند اسلش باشد؛ اما این گونه نیست چرا که تلاش ما این است که بتوانیم به نیازهای همه ذائقه‌ها توجه کنیم. این بازی به عنوان یک محصول اکشن اول شخص بر روی پلتفرم رایانه منتشر می‌شود و طی آن به رشادت‌های شهید قاسم سلیمانی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه آمرلی عراق می‌پردازد.

فرآیند تولید بازی «فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» در سوم خرداد ماه پایان یافت و الان در حال سپری کردن مراحل تهیه محتوای تبلیغاتی آن است و همزمان مراحل تست بازی در حال انجام است. بازی توسط بعضی گیمرها در حال تست شدن است تا آخرین ایرادهای آن رفع شود و تصمیم داریم در شرایط مناسبی که قطعا بعد از انتخابات خواهد بود آن را منتشر و روانه بازار کنیم. قول داده‌ایم که بازی در تابستان منتشر شود و حتما این اتفاق خواهد افتاد .

نسخه دوم تک تیرانداز؛ شاید شهریور

به گفته مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری منادیان پروژه دیگری که این روزها در این مؤسسه و توسط شاهین صیاد حقیقی درحال تولید است، بازی‌ای است که به روایتی از نبرد سردار شهید نادر مهدوی و همرزمانش در سال 1366 می‌پردازد و تولید آن از اسفندماه آغاز شده است.


اما رونمایی جعفری از خبرهای پروژه‌های در دست انجام در مجموعه‌شان به همین جا ختم نمی‌شود و او از ساخت نسخه دوم بازی تک تیرانداز با محوریت شهیدعبدالرسول زرین نیز خبر داد و گفت: این بازی یک بازی موبایلی بزرگ است که توسط شاهین صیاد حقیقی در دست تولید است و مکمل فیلم سینمایی تک تیرانداز از تولیدات موسسه روایت فتح است و قرار است همزمان با اکران عمومی این فیلم در شهریور ماه بازی تک تیرانداز هم عرضه شود.

مهدی جعفری در این گفتگو درباره رویکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در اعطای مجوز به بازی‌ها نیز صحبت کرد و گفت: جامعه بازی‌ساز همواره نسبت به بنیاد در دوره‌های مختلف مدیریتی آن انتقاداتی داشته است؛ اما تصمیم بنیاد در خصوص الزام بازی‌سازان به دریافت مجوز بازی تصمیم بسیار درستی است، هر چند شاید در روش اجرای آن بحث‌هایی وجود داشته باشد.