راه‌اندازی ‌کمپین موکب‌های مجازی همزمان با انتشار نسخه دوم بازی«کودکان اربعین»

روزهای تقویم که ورق بخورند و به دهه اول ماه صفر برسند، تیم استودیو «مهاد» را به رونمایی از یک فعالیت فرهنگی دیگرشان در حوزه بازی‌سازی نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند. انتشار نسخه دوم بازی موبایلی «کودکان اربعین» که حمید افسری، مدیرعامل استودیو مهاد همزمان با آغاز ماه محرم قول آن را داده بود، حالا با چند تغییر عمده همراه شده است. تغییراتی با رویکرد تعامل بیشتر کاربران بازی که همان کودکان 4 تا 9 سال هستند، با مجموعه اتفاقاتی که در دل بازی روی می‌دهد.به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، به گفته حمید افسری، نسخه دوم بازی کودکان اربعین با تغییرات و به روز رسانی‌های جدید روز دهم مهرماه منتشر خواهد شد. این تغییرات شامل اضافه شدن یک سری بازی‌های جدید و چند پویش مجازی با رویکرد تعاملی و با موضوع اربعین به بازی است.

راه‌اندازی ‌کمپین موکب‌های مجازی کودکان ‌اربعین با یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، یکی از پویش‌هایی است که تیم استودیو مهاد همزمان با انتشار نسخه دوم بازی کودکان اربعین در نظرگرفته است. در این پویش کودکان با شبیه‌سازی یک موکب اربعینی که مزین به عکسی از حاج قاسم سلیمانی است در فضای خانه‌شان و ارسال عکس و یا فیلم از آن می‌توانند در این پویش شرکت کنند.
اتفاق ویژه‌تر اینکه، قرار است از طرف ستاد عتبات عالیات و تولیت حرم امام حسین (ع) جوایز ویژه‌ای به بهترین عکس‌ها و فیلم‌های موکب‌های کودکانه اهداء ‌شود.

مدیرعامل استودیو مهاد همچنین از راه‌اندازی پویش مجازی دیگری در نسخه دوم بازی «کودکان اربعین» گفت که در این پویش امکان ارسال نقاشی،کاردستی یا آثاری مثل خاطره، دلنوشته و شعر مرتبط با موضوع اربعین توسط کودکان فراهم شده است. یعنی کاربران این بازی می‌توانند ضمن بازی، آثار مرتبط با موضوع اربعین اعم از نقاشی یا کاردستی‌های خود را نیز ارسال کنند تا به قید قرعه به بهترین آثار جوایزی اهداء شود.

 

«من سرباز کوچک امام حسینم» عنوان پویش دیگری است که تیم سازنده نسخه دوم بازی کودکان اربعین برای این بازی در نظر گرفته‌اند وکاربر با کلیک کردن روی دکمه‌ای به این پویش مجازی می‌پیوندد.

نسخه دوم بازی «کودکان اربعین» که بنا به پیش‌بینی تیم سازنده‌اش روز دهم مهرماه منتشر می‌شود، یک مجموعه بازی با موضوع سفر پیاده روی اربعین برای کودکان 4 تا 9 سال است که کودک را با کاروان «کودکان اربعین» همراه می‌کند و آنها  می‌توانند در قالب بازی‌هایی با موکب داری، عبور از مرز ایران و عراق، زیارت اماکن مقدس کربلا و مجموعه‌ای از اتفاقات‌ و حال و هوای پیاده روی اربعین آشنا‌ شوند.

این بازی مجموعه‌ای از مینی گیم‌های ساده برای کودکان رده سنی 4 تا 9 سال سال است که به صورت داستانی روایتگر قصه‌ای است. قصه خانواده‌ای که عازم سفر پیاده روی اربعین هستند و بازی‌ها همزمان با آغاز سفر آنها شروع می‌شود. سیر اتفاقاتی که در پیاده روی اربعین برای این خانواده ایرانی اتفاق می‌افتد، به صورت مجموعه بازی‌های مینی مال طراحی شده و درکنار آنها داستان‌ها هم روایت می‌شود که در مجموع اتفاقی جذاب برای این رده سنی شکل می‌گیرد.