چهارمين نمايشگاه بازی‌های رايانه‌ای امسال برگزار خواهد شد

 به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، چهارمین دوره نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با اعمال تغییراتی نسبت به دوره‌های پیشین، پس از 6 سال با هدف همگرایی زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای کشور، برگزار می‌شود.
بازی‌های رایانه‌ای با مخاطب 28 میلیون نفری در ایران و 2.3 میلیارد نفری در سراسر دنیا یکی از محبوب‌ترین رسانه‌ها است. تولیدات رسانه‌ای این صنعت بسیاری از رکوردهای فروش را جابجا کرده و بیشترین رشد بازار را در مقایسه با سایر صنایع رسانه‌ای داشته است.
وجود تعداد کثیری از تیم‌ها یا شرکت‌های بازی‌سازی کوچک و تولید بازی‌های موبایلی ایرانی پرطرفدار و پردرآمد، نویدبخش ظهور صنعتی جوان و پویا در اکوسیستم نوآوری کشور است. پتانسیل‌ این صنعت در حوزه اشتغال‌ و صادرات می‌تواند آن را به یکی از مسیرهای جایگزین درآمدهای نفتی تبدیل کرده و به تقویت اقتصاد غیرنفتی کمک کند.
چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با هدف همسو و همگرا کردن زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای کشور و فعال‌سازی ظرفیت‌های اشاره شده، امسال پس از ۶ سال وقفه برگزار خواهد شد. اگرچه این نمایشگاه برای بازدید عموم طراحی شده و در دوره‌های قبل نیز یکی از پربازدیدترین نمایشگاه‌های کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که در خلال برگزاری این رویداد بزرگ، بازیگران کلیدی اين صنعت نیز با یکدیگر در ارتباط و تعامل قرار گرفته و همکاری‌های فی‌ما‌بین بیش از گذشته شکل بگیرد و موجب هم‌افزایی در این عرصه شود.
این نمایشگاه، فرصتی برای ارائه و معرفی آخرین دستاوردها و تولیدات داخلی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای است. همچنین بخش‌هایی برای سرگرم‌سازی و مفرح کردن فضای نمایشگاه در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان علاوه بر گذراندن اوقاتی خوش با جدیدترین سخت‌افزارها و فناوری‌های این حوزه آشنا شده و آن را تجربه کنند.
شایان ذکر است این رویداد، تمرکز خاصی بر خانواده‌ها و کودکان به عنوان هسته اصلی متاثر از بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یک رسانه خواهد داشت و دو مقوله «سواد بازی‌های رایانه‌ای» و «بازی‌های جدی» نیز با همین هدف فرهنگی، در این رویداد بزرگ مورد توجه قرار خواهند گرفت.