021-88310222
رویداد‌ها
برگزاری جایزه بازی‌های جدی 1402 در آذرماه
٢٠ تير ١٤٠٢

ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی 1402 آذرماه امسال به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، فرزانه شریفی معاون آموزش و پژوهش بنیاد و ...

برگزاری مسابقه یک میلیون نفری بازی‌های رایانه‌ای در سراسر کشور
١٨ تير ١٤٠٢

برای این دوره از مسابقات در مجموع 10 میلیارد ریال جایزه غیرنقدی در نظر گرفته شده است.

چهارمین نمایشگاه ملی بازی‌های رایانه‌ای
٢٣ بهمن ١٤٠١

مصلی بزرگ تهران از 16 تا 19 بهمن میزبان چهارمین نمایشگاه ملی بازی‌های رایانه‌ای در قالب نمایشگاه فناوری‌های محتوای فضای مجازی (CTEX) شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ...

هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایرانی
١٤ آذر ١٤٠١

مسابقات میان برندگان استان‌ها در بخش بازی فیفا 22 اواخر دی ماه برگزار می‌شود.

در اردوی بازی‌سازی یزد چه گذشت؟
١٢ آذر ١٤٠١

در این رویداد گروه‌های مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی شرکت کردند.

اردوی آموزشی بازی‌سازی ویژه سیستان و بلوچستان برگزار شد
٢١ تير ١٤٠١

در این دوره دانش‌آموزانی حاضر شدند که تاکنون در هیچ دوره آموزش بازی‌سازی شرکت نکرده‌ بودند.

«بازینو» 1401 برگزار می‌شود
١٦ خرداد ١٤٠١

این پویش از 1 تا 25 تیر ماه 1401 برگزار می‌شود

«کتاب‌بازی»، رویدادی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی
٠٢ خرداد ١٤٠١

به طور متوسط هر روز ۶۰۰۰ بازی در این لیگ انجام شد.

منتخبان پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی معرفی شدند
٠٧ آذر ١٤٠٠

در این رویداد علاوه بر اهدای جایزه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان برگزارکننده، نهادهای مختلف نیز به برندگان جوایزی اعطا کردند.

«بازی‌نو» پویش حمایتی بنیاد از بازی‌های موبایلی ایرانی
٣٠ شهريور ١٤٠٠

طراحی این پویش همگام با سیاست‌‌گذاری‌های بنیاد مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تشویق آنها به ارائه تولیدات با کیفیت انجام شد.

برگزیدگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران معرفی شدند
٢٩ خرداد ١٤٠٠

برگزاری لیگ بازی‌های ویدئویی در سالن سینما منجر به کسب تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز برای تماشاگرانی که به تماشای فیلم بر پرده نقره‌ای سینما عادت دارند، شد.

دریافت رتبه غزال از ساختار حمایتی همگرا برای منتخبان دومین رویداد کژوال کمپ
٢٢ دي ١٣٩٩

دومین رویداد بازی‌سازی «کژوال‌کمپ» با هدف ارتقاء صنعت بازی موبایلی پس از یک دوره‌ چهارماهه، در بهمن ‌ماه ۹۹ به کار خود پایان خواهد داد.

جایزه بازی‌های جدی 1399 برندگان خود را شناخت
٢٢ دي ١٣٩٩

در اختتامیه چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی، 7 دستگاه حمایتی مختلف به همراه بنیاد ملی بازی­‌های رایانه­‌ای برندگان خود را در بخش‌های مختلف اعلام کردند که در نهایت 77 عنوان جایزه و 310 میلیون تومان جوایز نقدی به برندگان اعطا شد.

فراخوان جذب تیم‌های بازی‌ساز در مرکز رشد بازی‌سازی
١٧ فروردين ١٣٩٩

انستیتو ملی بازی‌سازی فراخوان «جذب تیم‌‌های بازی‌ساز» را به منظور توسعه این مرکز و حمایت‌ از افراد علاقه‌مند و توانمند در زمینه بازی‌سازی و اتصال آنان به صنعت بازی‌های ویدئویی منتشر کرد.

آغاز ثبت نام «دومین بوت کمپ بازی‌سازی» سال 98
٠٣ اسفند ١٣٩٨

انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در نظر دارد دومین بوت کمپ بازی‌سازی سال جاری را با همکاری مرکز نوآوری شهری مشهد برگزار کند.

آغاز ثبت‌نام ساختار حمایتی همگرا برای سال 1399
٢٣ بهمن ١٣٩٨

مدیران تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌سازی می‌توانند تا تاریخ 23 بهمن‌ماه 1398 جهت بهره‌مندی تیم یا شرکت خود از خدمات حمایتی قابل ارائه در ساختار حمایتی همگرا از طریق این درگاه اقدام به ثبت‌نام نموده و پس از تکمیل اطلاعات فرم و ارسال مستندات لازم، تیم یا شرکت آنها مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تایید عضویت در این ساختار رتبه‌بندی خواهند شد. مدت اعتبارنامه اعضا تا پایان سال 1399 خواهد بود و در این مدت، اعتبار اختصاص یافته به هر عضو (مبتنی بر رتبه همگرا)، قابل دریافت در قالب خدمات حمایتی معرفی‌شده خواهد بود.

جشنواره آثار منتقدان بازی‌های ویدئویی (ویگما)
١٥ دي ١٣٩٨

فراخوان دریافت آثار جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی (ویگما) از امروز ۲۰ آذر ماه منتشر شده و علاقمندان تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند جهت ارسال آثار به این جشنواره اقدام کنند.

ترم زمستان انستیتو ملی بازی‌سازی
٠٧ دي ١٣٩٨

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ ترم زمستان انستیتو ملی بازی‌سازی با برگزاری کلاس‌هایی در 4 گروه فنی بازی‌سازی، هنری بازی‌سازی، طراحی بازی‌سازی و رسانه، شامل 40 عنوان درسی، در دو قالب حضوری و آنلاین از تاریخ 98/10/07 در ساختمان اصلی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز می‌شود.

در نخستین دوره رویداد "Game & Gain" خود را به چالش بکشید
٠٤ دي ١٣٩٨

انستیتو ملی بازی‌سازی در نظر دارد به منظور ترویج حوزه بازی‌سازی در مراکز دانشگاهی کشور، اقدام به برگزاری رویدادهای مسئله محور نماید.

هکاتون بازی‌های جدی 1398
٢٧ آذر ١٣٩٨

پیرو مذاکرات صورت گرفته با دکتر یونس سخاوت، رئیس دانشکده چندرسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، هم­زمان با برگزاری هکاتون بازی­‌های جدی 1398 در صندوق نوآوری و شکوفایی در تهران، این دانشگاه نیز نماینده برگزارکننده این رویداد در شهر تبریز است.