مجوز ساخت بازی رایانه‌ای شتاب در شهر 2 صادر شد

شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای یک بازی جدید با موضوع علمی تخیلی و سبک ورزشی پروانه ساخت صادر کرد.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای شتاب در شهر 2 به نویسندگی حسین احمدی، برای استودیو بازی سازی «آروین تک» طراح این بازی، مجوز تولید صادر کرد.
بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.
بازی شتاب در شهر 2، نسخه جدید بازی شتاب در شهر است که پیش از این توسط استودیو بازی سازی «آروین تک» و با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تولید شده است.
شتاب در شهر، یک بازی مسابقه ای بدون داستان از پیش تعیین شده است. بازیکن می تواند آزادانه در خیابان‌های شهر رانندگی کند و ماموریت های جالبی را انجام دهد. بازیکن مسیر پیشرفت خود را به تنهایی انتخاب می کند و می‌تواند در مسابقات رالی داخل یا خارج شهر شرکت کند. هدف بازیکن کسب تجربه و امتیاز در مقایسه با سایر رانندگان شهر و نهایتا شرکت در مسابقات بزرگ پیست های برون شهری و کسب رتبه اول در آن مسابقات است. در انتهای بازی، پیست فضایی با محیطی متفاوت حس واقعی سرعت و جذابیت بالا را برای بازیکن ایجاد می کند. 
متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازی های رایانه ای» می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی www.ebaziorg.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.