سطح سلیقه خانواده‌ها به بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه تهران مشخص می‌شود

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مسعود اطیابی افزود: بیشتر بازی های خارجی در کشور مورد توجه مخاطبان خود قرار گرفته اند و مهمترین دلیل این امر، کیفیت بالای بازی های خارجی در سطح گرافیکی ، رنگ بندی و پردازش بوده و به هر حال کیفیت این بازی ها از آثار داخلی بالاتر بوده است.

وی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای به دست اندرکاران عرصه گیم کمک می کند تا درصنعت بازی های رایانه ای با دیگر کشور ها به رقابت بپردازند و از تجربیات آنها در این خصوص استفاده کنند.

کارگردان فیلم سینمایی اخلاقتو خوب کن یادآور شد که البته طبیعی است در این جشنواره اجازه حضور تمام بازی های رایانه ای خارجی داده نشود و آن به این دلیل است که بسیاری از این تولیدات متناسب با اخلاق و شئونات جامعه ما نیست .

اطیابی توضیح داد: بازی های رایانه ای خارجی در کشور به دلیل تنوع در بازی ها و طراحی بنا برنوع علایق مخاطب ،شناخته شده است و در این 12سال که از ورود بازی ها رایانه ای به کشور می گذرد حضور این قبیل تولیدات در جمع خانواده ها بسیار چشمگیر بوده که لازم است در این زمینه تدابیر مناسبی اندیشیده شود .

عضو کمیته ساماندهی صنوف سینمایی تاکید کرد: حضور بخش خصوصی در عرصه بازی های رایانه ای بسیار مفید است چراکه سرمایه گذاران داخلی با محصولات وتولیدات داخلی از نزدیک آشنا شده و در زمینه سرمایه گذاری در بین آنها رغبت ایجاد می شود و این از مهمترین دستاورد جشنواره به شمار رود.