مسابقه ایده‌های قرآنی در جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران برگزار می‌شود

شرایط شرکت در مسابقه ایده‌های قرآنی دومین جشنواره بین المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران به عنوان یکی از بخش‌های جنبی این رویداد فرهنگی اعلام شد. 
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، این بنیاد با مشارکت مرکز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد به منظور رشد و تعالی محتوایی وجریان سازی فرهنگی بازی های رایانه ای ،مسابقه ایده های قرآنی را در دومین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای برگزار می کند.
قرآن ثمره رسالت تمام انبیاء،معجزه آخرین پیامبر خدا وکتاب آسمانی برای تمام اعصار وقرون است. گنجینه های ناشناخته و ارزشمندی دارد که می توان در تمام شئون زندگی از آنها بهره برد. داستان های قرآنی، پندها وحکمت های الهی،دستورات دینی،احکام و..... همه وهمه ظرفیت های فراوانی برای تولید بازی های رایانه ای هستند. البته در این میان خلاقیت طراحان این بازی بسیار حائز اهمیت است.
صاحبان آثار ارائه شده در این بخش به منظور داوری در مسابقه ایده های قرآنی باید سابقه فعالیت در رشته های مربوط به بازی سازی مانند: طراحی بازی، طراحی هنری، نویسندگی، برنامه نویسی و پشتوانه های محتوایی همچون نص صریح آیات قرآن، تفاسیر، روایات، داستان های دینی، فیلمنامه های مذهبی ،رسالات را داشته باشند.
همچنین خلاصه داستان های آثار ارائه شده در این بخش باید در سه صفحه به دبیرخانه این رویداد فرهنگی ارائه شود.
دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران با هدف ترویج مبانی فرهنگی و هویت اسلامی ایرانی از طریق این صنعت بانگاه ویژه به کودکان و نوجوانان، شناخت و حمایت از ظرفیت و استعدادهای موجود این صنعت در کشور با رویکرد بومی‌سازی و تقویت تولیدات داخلی ، ایجاد فضای رقابت علمی، فنی، فرهنگی و هنری میان دست اندرکاران فعال در صنعت بازی های رایانه ای در جهت ارتقا و رشد کمی و کیفی این صنعت ،ایجاد زمینه برای رشد و شکوفایی خلاقیت های دانش آموزان در صنعت سرگرمی و بازی 6 الی 10 تیرماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود.