اعلام حمایت شاخه ایران پایگاه استنادی IEEE از رویداد بین‌المللی جایزه بازی‌های جدی 1402

شاخه ایران پایگاه استنادی IEEE از رویداد بین‌المللی جایزه بازی‌های جدی 1402 حمایت می‌کند.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، فرزانه شریفی دبیر ششمین دوره رویداد جایزه بازی‌های جدی با اعلام این خبر گفت: بخش ایران پایگاه استنادی«IEEE Xplore» همچون دوره‌های گذشته در این دوره نیز حامی رویداد بین‌المللی بازی‌های جدّی 1402 است. البته سازوکار لازم برای نمایه‌سازی مقالات پذیرفته شده سمپوزیوم بازی‌های جدی نیز در حال انجام است و به زودی اعلام خواهد شد.

شریفی در ادامه با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام برای شرکت در بخش هکاتون بازی‌های جدی 1402 و مدرسه بازی‌های جدی به پایان رسیده، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بخش هکاتون بازی‌های جدی سال 1402 نسبت به دوره‌های گذشته که در 3 شهر اصفهان، تبریز و تهران برگزار می‌شد، برگزاری آن در سطح ملی و به‌صورت آنلاین است. این امر فرصت حضور برای تمام علاقه‌مندان به بازی‌های جدی از سراسر کشور را فراهم می‌کند که از همان شهر محل سکونت خود به صورت مجازی در این شرکت کنند و از خدمات منتورینگ بهره بگیرند.

به گفته دبیر ششمین جایزه بازی‌های جدی 1402 بخش هکاتون این رویداد به مدت 72 ساعت طی روزهای 29، 30 و 31 شهریور ماه برگزار می‌شود و ثبت‌نام کنندگان در این رویداد چنانچه سوالی در خصوص نحوه برگزاری این رویداد دارند، می‌توانند با دبیرخانه ششمین جایزه بازی‌های جدی به شماره 88310222 داخلی 413 تماس بگیرند.

شریفی همچنین تصریح کرد: به تمام شرکت‌کنندگان در رویداد هکاتون بازی‌های جدی 1402 و مدرسه بازی‌های جدی گواهینامه معتبر اعطاء می‌شود.

گفتنی است ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی 1402 در 3 بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی، هکاتون بازی‌های جدی و جشنواره بازی جدی آذر ماه امسال به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

این رویداد در این دوره نیز شبکه گسترده‌ای از حامیان علمی و دانشگاهی و مجموعه‌های فعال در حوزه صنعت بازی کشور را در کنار خود خواهد داشت. ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، بنیاد ملی نخبگان ، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز نوآوری و شتابدهی علوم شناختی و داده‌کاوی، صندوق نوآوری و شکوفایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دانشکده چندرسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه اصفهان، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی وزارت علوم (پمفات)، شتابدهنده آمیتیس ژن، موسسه علمی رزمندگان (خانه خلاق و نوآوری ستاپ)، آپارات گیم، هوشمند اول بهشتی (هاب)، مگنت هوشمند اول بهشتی، خانه بازی جهش اول، انستیتوی ملی بازی‌سازی و شتاب‌دهنده آواگیمز از حامیان ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی در سال 1402 هستند.

ششمین جایزه بازی‌های جدی در این دوره برای منتخبان خود در بخش هکاتون بازی‌های جدی در مجموع تا سقف ۱۸۰ میلیون ریال جایزه، برای مقالات برتر بخش سمپوزیوم در مجموع تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال و برای منتخبان بخش جشنواره بازی جدی در مجموع بیش از ۴ میلیارد تومان جایزه  در نظر گرفته است.

با اعلام دبیرخانه ششمین جایزه بازی‌های جدی، خبرهای تکمیلی در خصوص برگزاری این رویداد متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.