افتتاحیه‌ای برای جام هشتم

هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران با برگزاری مسابقات رشته فیفا 23 در فرهنگسرای رازی افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این بنیاد که همزمان با برگزاری جشنواره «ایران آینده ۲» در فرهنگسرای رازی اقدام به ایجاد بازی‌سرا با هدف سرگرمی کودکان و نوجوانان کرده بود، مراسم افتتاحیه هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در رشته فیفا 23 را نیز برگزار کرد.

مسابقات افتتاحیه هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که 250 نفر در آن ثبت‌نام کرده بودند، طی 2 روز برگزار شد و با برگزاری مسابقات رده‌بندی و فینال آن در آستانه عید غدیر، علی ابوالحسنی، ایلیا طهماسبی و محمد عاشوری به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی و در مراسمی با حضور مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مدیر شبکه امید تلویزیون جوایز غیر نقدی به آنها اهدا شد.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با برپایی این بازی‌سرا در فرهنگسرای رازی و ارائه بازی‌های حرکتی (VR)، بازی‌های فکری، بازی‌های ورزشی و بازی‌های فرهنگی زمینه حضور کودکان و نوجوانان در فضایی شاد، مفرح و سالم را ایجاد کرد.

این بازی‌سرا در فرهنگسرای رازی که با استقبال خوب کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها مواجه شد، روزانه به طور میانگین پذیرای 600 کودک و نوجوان بود تا از انجام بازی‌های ویدئویی مناسب با سن خود را بر روی کنسول‌های مختلف لذت ببرند.
 بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای طی 6 روز برپایی این بازی‌سرا در فرهنگسرای رازی به کودکان و نوجوانان حاضر در این بازی‌سرا نیز جوایزی فرهنگی اهدا می‌کرد.

گفتنی است جشنواره «ایران آینده 2» که از ۸ تیر با سه بخش اصلی بازی‌ها، غرفه‌ها و استیج کار خود را در فرهنگسرای رازی آغاز کرده بود، شامگاه پنجشنبه (۱۵ تیر ۱۴۰۲) همزمان با شب عید سعید غدیرخم به کار خود پایان داد.