بهترین بازی‌های رومیزی و دیجیتال هکاتون 1401 معرفی می‌شوند

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان طراح مساله هکاتون بازی‌های جدی 1401جوایز بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در 3 استان تهران، تبریز و اصفهان را اهدا می‌کند.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، هکاتون بازی‌های جدی یک رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که با هدف ایده‌پردازی و تجربه ساخت یک بازی جدی برگزار می‌شود. نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترویج و ارتقا جایگاه کتاب و کتابخوانی، به‌عنوان طراح مساله از هکاتون بازی‌های جدی در ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی حمایت می‌کند.

 در این بخش شرکت‌کنندگان پس از اعلان فراخوان و ثبت‌نام، در روز برگزاری به رقابت می‌پردازند و علاوه بر منتورهای فنی خبره در حوزه تولید و طراحی بازی، منتورهای تخصصی با توجه به مسئله و دغدغه حامی نیز حضور دارند. بازی‌های توسعه داده‌ شده نهایتا تا نسخه دِمو، تجربه و ایده اولیه ساخت یک بازی جدی در موضوع مطرح شده هستند.

پنجمین دوره هکاتون بازی‌های جدی با حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان طراح مسئله، رویداد با هدف افزایش مراجعه افراد به کتابخانه‌ها با ارائه موضوع بازی‌وارسازی در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان به‌صورت همزمان و آنلاین در بستر دیسکورد برگزار خواهد شد و این نهاد جوایز بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در 3 استان را اهدا می‌کند.

 همچنین این نهاد تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از بازی‌های منتخب برای توسعه بازی نیز حمایت خواهد کرد. افراد و تیم‌های علاقه‌مند نهایتاً تا روز جمعه مورخ ۱۵مهرماه ۱۴۰۱ فرصت دارند تا در این بخش از ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی به‌صورت فردی یا تیمی ثبت‌نام کنند.

قابل توجه است که به‌منظور توانمندسازی و آموزش شرکت‌کنندگان پیش از هکاتون، کارگاه‌های آموزشی تخصصی برگزار خواهد شد که پیش‌نیاز دریافت امتیاز فعالیت نخبگی بنیاد ملی نخبگان و اجباری است. زمان کارگاه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

برای ثبت‌­نام فردی یا گروهی در هکاتون بازی­‌های جدی ۱۴۰۱ اینجا کلیک کنید.