تسهیلات مالی به شرکت‌های بازی‌ساز دانش بنیان اختصاص می‌یابد

تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران به منظور توسعه همکاری‌های مشترک و تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی به امضا رسید.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سید صادق پژمان در ابتدای مراسم امضاء این تفاهم‌نامه گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای حمایت از مجموعه‌های تولیدکننده بازی، حمایت‌های معنوی و مادی متفاوتی را در قالب ساختار حمایتی همگرا به ذی‌نفعان ارائه می‌دهد. یکی از حمایت‌های مورد نیاز در این ساختار هوشمند، تامین منابع ارزان قیمت و تسهیلات بانکی است که با امضاء این تفاهم‌نامه زمینه تخصیص وام های ارزان قیمت بدون کارمزد به تولیدکنندگان بازی‌های دیجیتال فراهم می‌شود و این اقدام کمک موثری به بزرگتر شدن گردش مالی و زنجیره ارزش صنعت بازی در کشور خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: صنعت بازی‌های دیجیتال در کشور جزو صنایعی است که اگر مورد حمایت قرار گیرد، تامین کننده آینده درخشان و استراتژکی برای کشور در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی است.

او با اشاره به گردش مالی نزدیک به 200 میلیارد دلاری صنعت بازی و سرگرمی‌های دیجیتال در سال 2020 و سهم این زنجیره ارزش در تولید ناخالص ملی در دنیا اظهار داشت: در صورت تسهیل مالی برای شکل‌گیری مجموعه‌های بزرگی که بتوانند بازی و خدمات جنبی آن را به عرضه انبوه برسانند، این زیست بوم نقش بسیار مناسبی در حوزه صادرات، ارزآوری و ایجاد اشتغال خواهد داشت.

پژمان ظرفیت‌های رسانه‌ای بازی‌های دیجیتال را از دیگر ویژگی‌های این صنعت بر شمرده و افزود: برابر آخرین تحقیقات انجام شده، رسانه بازی سریع‌ترین و فراگیرترین رسانه از نظر تاثیرگذاری است و به همین دلیل می‌تواند امکانات مناسبی را برای آموزش، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی ایجاد نماید. این ویژگی می‌تواند، ضرورت توجه به این صنعت به عنوان پیشران صنایع فرهنگی پایه و خلاق را بیش از پیش مشخص و برای سیاستگذاران و مجریان حوزه اقتصاد فرهنگی پر رنگ‌تر نماید.

در ادامه این مراسم سید سعید شمسی‌نژاد، مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران، تقویت اکوسیستم بازی‌های دیجیتال در کشور را سرمایه‌گذاری برای آینده کشور می‌داند و در همین راستا آمادگی دارد از شرکت‌های بازی‌سازی با ارائه تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان حمایت کند.

او افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران برای نشان دادن اهتمام خود نسبت به شعار سال 1401، در خرداد ماه ۵ شرکت دانش بنیان تولیدکننده بازی را با ارائه تسهیلات پنج میلیارد ریالی حمایت خواهد کرد. سایر شرکت‌های معرفی شده از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز طبق مفاد تفاهم‌نامه امضاء شده، تا پایان سال از تسهیلات حمایتی ما برخوردار می‌شوند.