نسخه دوم «کودکان اربعین» منتشر شد

تیم استودیو بازی‌سازی «مهاد» سر وعده‌ای که داده بودند، ماندند و در آستانه اربعین حسینی نذر فرهنگی‌شان را اداء کردند. آنها که از هفته‌ها قبل از رسیدن محرم، ایده‌هایشان برای ارائه نسخه دوم بازی «کودکان اربعین» را کنار هم گذاشتند و عهد کردند که تا قبل از رسیدن اربعین بازی را به انتشار برسانند، حالا به عهدشان وفا کردند. چرا که بالاخره نسخه دوم بازی کودکان اربعین با کلی تغییرات و اضافه شدن بازی‌ها و امکانات جدید در کافه بازار منتشر شد.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، نسخه دوم این بازی که متبرک به یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی شده، کودکان را در قالب یک بازی خاطره‌انگیز در مسیر پیاده روی اربعین همراه می‌کند.
استودیو بازی‌سازی مهاد علاوه بر انتشار نسخه دوم بازی کودکان اربعین، پویش «موکب‌ کودکان ‌اربعین» با یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، را نیز راه‌اندازی کرده است. در این پویش کودکان با شبیه‌سازی یک موکب اربعینی که مزین به عکسی از حاج قاسم سلیمانی است در فضای خانه‌شان و ارسال عکس و فیلم از آن، می‌توانند در این پویش شرکت کنند. بخش مسابقه و ارسال عکس و فیلم از موکب‌های خانگی کودکان اربعین از 10 مهرماه فعال شده و کاربران بازی تا 20 مهرماه فرصت دارند تا عکس‌ها و فیلم‌هایی از موکب‌هایشان را برای شرکت در بخش مسابقه ارسال کنند.
اتفاق ویژه‌تر اینکه، به گفته حمید افسری مدیرعامل استودیو مهاد، قرار است به کاربران این‌ بازی که در جدول رتبه‌بندی بازی دارای بیشترین امتیاز و پرچم باشند و همچنین به بهترین عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی از پویش ملی موکب کودکان اربعین از طرف تولیت حرم امام حسین (ع)، حرم‌ امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (سلام الله علیه) جوایز خاص و متبرک اهداء ‌شود.
‌حالا که بخاطر شرایط کرونایی و محدودیت‌های ناشی از آن امسال رویداد بزرگ پیاده روی اربعین لغو شده می‌توانید با این بازی حال و هوای سفر معنوی و خاطره انگیز پیاده‌روی اربعین را برای کودکان‌تان زنده کنید.