خدمات آزمایشگاهی در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق گسترش می‌یابد.

دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق در نظر دارد تا با همکاری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، آزمایشگاه‌های فعال در حوزه فناوری‌های نرم و خلاق که دارای تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی کاربردی هستند را شناسایی و در جهت هم‌افزایی بین آنان و تولیدکنندگان، اقدام کند. گفتنی است بازی‌های ویدیویی از جمله محورهای مرتبط با حوزه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا در همین راستا از آزمایشگاه‌ها و شرکت‌های تولید کننده‌ دارای آزمایشگاه دعوت می‌شود تا در صورت دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و یا ارایه خدمات آزمون در این حوزه، به پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی به نشانی labsnet.ir مراجعه و در بخش عضویت آزمایشگاه‌ها ثبت نام کنند.

بازی‌های ویدیویی، صنایع دستی، اسباب بازی، مد و پوشاک (نساجی) و صنایع وابسته (زیورآلات و جواهر، کیف، کفش و غیره) از جمله محورهای مرتبط با حوزه فناوری های نرم و صنایع خلاق هستند که در راستای این همکاری تعریف شده است . همچنین پویا نمایی، فناوری سینما، طراحی صنعتی، معماری ولوازم التحریر و نوشت افزارنیز از دیگر محورهای مرتبط با حوزه فناوری نرم و صنایع خلاق است.

مراکز آزمایشگاهی می‌توانند برای کسب اطلاعات با دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق با شماره 83532474-021 تماس بگیرند.