ایده‌های اسلامی در بازی‌های رایانه‌ای تبیین شود

عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی برگزاری نمایشگاه را گامی مثبت به سوی جهانی شدن صنعت گیم کشور دانست و گفت: ایده های اسلامی باید در قالب بازی های رایانه ای برای نسل جوان تبیین شود. 
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،دکترمحمد علی کی نژاد در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای افزود: پیشرفت در زمینه بازی های رایانه ای در چند سال اخیر واقعا چشمگیر بوده و این امر با توجه به نوپایی بنیادملی بازی های رایانه ای به عنوان متولی گیم در کشور قابل توجه است. 
وی ایادآور شد: برگزاری چنین نمایشگاهی با  تنوع درارایه  بازی های رایانه ای داخلی، نشانگر عملکرد مطلوب این بنیاد در زمینه تولید گیم است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه تاکید: افزایش فضای نمایشگاه بازی های رایانه ای نسبت به سال گذشته نشانگر استقبال مخاطبان از این رویداد فرهنگی دارد.
وی برگزاری نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای را ایجاد فرصت برای خانواده ها و مخاطبان  دانست وگفت:  دلیل استقبال بی نظیر مردم از نمایشگاه رایانه ای مربوط به  سبک زندگی شرقی و اسلامی در کشور است که خیلی ها از آن بی خبر هستند به محض آشنایی با بازی های بومی از آن استقبال می کنند.
کی نژاد به استقبال خوب مردم از این رویداد فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد:تولید و ارایه ایده های نو در ساخت بازی های رایانه ای توانسته این صنعت را جهانی کند .
عضو شورای انقلاب فرهنگی تولیدات بازی های رایانه ای داخلی را رو به رشد ارزیابی کرد و افزود: با حمایت تولیدات داخلی باید بازی های رایانه ای را جهانی کنیم  به طوری که کشورهای خارجی درخواست کننده ساخت بازی ها ی رایانه ای ایرانی باشند تا بتوانیم بازر این صنعت را در ست بگیریم .
کی نژاد به ساخت بازی های رایانه ای دانشگاهی در مدت زمان 48ساعت توسط دانشجویان کاشان اشاره کرد و گفت: جوانان ما  در هشت سال دفاع مقدس نشان داند که دارای چه توانایی های هستند و حالا زمان آن رسیده که نیروهای جوان با استعداد در زمینه تولی بازی های رایانه ای را حمایت کنیم .
وی از نبود کپی رایت در زمینه حمایت از محصولات فرهنگی به ویژه بازی های رایانه ای ابراز تاسف کرد و افزود:  حمایت از محصولات فرهنگی به عنوان قانون به مجلس ارسال شده است که امیدوارم  در مجلس نهم به این مهم توجه ویژه ای شود .
کی نژاد تاکید کرد: بازی های رایانه ای فاخر بر گرفته از دین و آموزه های قرآنی در سراسر جهان مخاطبان فراوانی دارد و ایده های قرآنی باید در قالب این بازی ها برای نسل جوان تبیین شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که غرب با ساخت بازی ها ی رایانه ای در صدد فراهم کردن زمینه های جنگ نرم است گفت:   کشورهای غربی در برنامه های که مدت زمان کوتاه برنامه ریزی می کنند نمی توانند موفق باشند و برای همین با ساخت بازی های رایانه ای و برنامه ریزی بلند به دنبال غلبه فرهنگی بر ما هستند. 
کی نژاد ادامه داد: وظیفه ما برای مقابله با جنگ نرم غرب، استفاده از ابزار و رسانه های نوین همچون بازی های رایانه ای به منظور تبیین شاخص های فرهنگی اسلامی ایرانی است. 
عضو شورای انقلاب فرهنگ  حمایت از بازی سازان داخلی را از عوامل مهم در پیشرفت بازی های رایانه ای برشمردو افزود: حضور فعال تر بخش خصوصی در زمینه تولید بازی های رایانه ای امری ضروری است و باید به این مهم بیش از پیش اهتمام اشته باشیم. 
دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران ششم تا دهم تیرماه از ساعت 10 تا 20 در مصلای امام خمینی (ره) برپاست .