واژه نامه و دایره المعارف تولید بازی به زودی به بازار عرضه می‌شود

مسوول تالیف و تدوین نخستین واژه نامه و دایره المعارف تولید بازی اعلام کرد که این لغت نامه که به همت معاونت آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای و انیستیتو ملی بازی سازی در دست تهیه است و اکنون مراحل ویراستاری را پشت سر می گذارد.

به گزارش معاونت بنیاد ملی بازی های رایانه ای " مژگان خزانه داری" از دست اندرکاران تدوین این واژه نامه درباره روند گردآوری آن گفت: این واژه نامه نخستین دایره المعارف در حوزه بازی های رایانه ای است که از تیر ماه سال گذشته کار گردآوری و تدوین آن توسط معاونت آموزش و پژوهش بنیاد آغاز شد.
وی افزود: واژه ها و اطلاعات مربوط به بازی های رایانه ای به صورت تخصصی در چهار بخش "فنی، مباحث هنری تولید، طراحی بازی، مدیریت پروژه بازی تدوین شده اند ضمن آنکه لغات عمومی دنیای بازی های رایانه ای نیز در این کتاب گنجانده شده است.
خزانه داری ادامه داد: در این واژه نامه فهرست کاملی از شرکت های تولید کننده بازی ها، کنسول های دنیای بازی، رویدادهای مهم این عرصه و بزرگان صنعت بازی های رایانه ای معرفی شده اند و درباره سبک های تولید بازی نیز توضیحاتی ارایه شده است.
وی تاکید کرد:دایره المعارف یاده شده توضیحات کاربردی هر واژه را در بازی سازی به مخاطبان ارایه کرده است و حاوی تصاویر، مثال ها و تلفظ لغات به دو لهجه آمریکایی و انگلیسی است.
به گفته مسوول تدوین نخستین واژه نامه و دایره المعارف تولید بازی، تاکنون لغات نامه ای در عرصه بازی های رایانه ای در هیچ یک از کشورها گردآوری نشده است و می توان این واژه نامه را یکی از معدود دیکشنری های تخصصی در این عرصه نامید.

واژه نامه و دایره المعارف تولید بازی به همت محمد مهدی بهفر راد، معاونت آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای و کارشناسان، مژگان خزانه داری و دکتر مهرداد آشتیانی در انستیتو بنیاد ملی بازی های رایانه ای تهیه شده است.

دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران از ششم تا دهم تیرماه از ساعت 10 تا 20در مصلی امام خمینی (ره) برپاست.