سایت بازی سنتر به جمع رسانه‌های بین المللی در حوزه بازی پیوست

بازی سنتر به عنوان قدیمی‌ترین رسانه تخصصی بازی‌های رایانه‌ای در ایران، با به دست آوردن استانداردهای مورد قبول وب سایت متاکریتیک، در لیست مدیاهای مرتبط با بازی این مرجع بین المللی، به عنوان اولین و تنها وب سایت ایرانی دارای حق رأی، ثبت شد.

فعالان فرهنگی خواستار رعایت کپی‌رایت

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس قانون کپی‌رایت را از مواردی دانست که فعالان در حوزه‌های فرهنگی خواستار رعایت آن هستند و دولت و مجلس باید برای تصویب آن به اتفاق نظر برسند.

فرآیند قیمت‌گذاری بازی‌های رایانه‌ای در سال ۹۶ تغییر می‌کند

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و توجه به نقاط ضعف موجود در فرآیند قیمت گذاری، این فرآیند از سال آینده متحول خواهد شد.

جدی گرفته شدن بازی، اصلی‌ترین عامل پیشرفت صنعت بازی است

متین ایزدی، که برای دومین‌بار به عنوان دبیر جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران انتخاب شده بود، با اشاره‌ به رکوردشکنی تعداد آثار ارسالی به ششمین دوره جشنواره گفت: امسال ۲۰۶ اثر به دبیرخانه این دوره از جشنواره ارسال شد که این تعداد چشم‌گیر، راوی دو مسئله‌ مهم هستند؛ اول آنکه بازی‌سازان، صاحبان اصلی این جشن و جشنواره، به این رخداد بزرگ اعتماد کامل دارند و آن را از آن خود می‌دانند. دیگر آنکه با این حجم تولید فاخر داخلی، ما با یکدیگر، پیام مهمی را مخابره می‌کنیم، و می‌گوییم که بازی جدی است!

بازی‌های رایانه‌ای ایران در آستانه جهش بزرگ قرار دارد

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر ظرفیت‌های موجود در کشور برای تقویت صنایع فرهنگی، صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران را در آستانه جهشی بزرگ توصیف کرد.

صنعت بازی‌سازی باید تجاری سازی شود

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با انتقاد از رواج اقتصاد «بچه پولداری» تنها راه نجات اقتصاد ایران را حمایت از فعالان اقتصادی جوان همچون بازی‌سازان توصیف کرد.

شتاب در شهر ۲، بهترین بازی سال ایران

آیین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد و بهترین بازی‌ ایرانی و همین‌طور برترین عناوین در هر سبک، شناخته شدند و بازی «شتاب در شهر ۲» به عنوان برترین بازی سال ایران انتخاب و از آن تقدیر شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، برترین نماینده‌ی جشنواره شناخته شد

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شده بود، با توجه به فعالیت نماینده‌های ادارات ارشاد استان‌ها، به عنوان نیروی کمکی ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، قرار شد تا فعال‌ترین نماینده به‌عنوان نماینده‌ی برتر انتخاب شود و در اختتامیه جشنواره از ایشان تقدیر به عمل آید.

نگاهی کوتاه به تاریخچه رده‏‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای در جهان

در سپتامبر سال 1994 ESRB تأسیس شد و به عنوان رده‌بندی‌کننده رسمی بازی‌های رایانه‌ای در ایالات متحده شنـاخته شـد.

نسخۀ اندرویدی بازی «سفر جنجالی» به صورت رایگان عرضه شد

بازی اندرویدی و ماجراجویانۀ «سفر جنجالی» با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی، هم‌اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است و علاقه‌مندان می‌توانند نسخۀ نمایشی آن را به صورت کاملاً رایگان دانلود کرده و با نصب آن در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند خود، از بازی لذّت ببرند.

جشنواره گیم تهران در قدم‌های بعدی باید بین‌المللی شود

آیدین ذوالقدر یکی از بازی‌سازان مستقل و شناخته‌شده‌ی ایرانی است که در ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران به عنوان داور ایفای نقش کرد اعتقاد دارد این جشنواره در قدم‌های بعدی باید بین‌المللی شود.

اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران ۲۱ اسفند برگزار می‌شود

صبح امروز ۱۶ اسفند ماه نشست خبری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با حضور متین ایزدی، دبیر این جشنواره برگزار شد و برنامه‌های اختتامیه‌ی جشنواره و همچنین جوایز عملیاتی برای برندگان تشریح شد.

بهترین بازی سال ایران را انتخاب کنید و جایزه بگیرید

مسابقه مردمی ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، جهت انتخاب بهترین بازی از نگاه مخاطب آغاز شد.

از برترین نماینده‌ی جشنواره در مراکز استان‌ها تقدیر می‌شود

امسال برای نخستین بار، نمایندگان ادارات کل ارشاد استان‌ها به برگزاری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران کمک کردند. برهمین اساس قرار است از فعال‌ترین نماینده در آیین اختتامیه قدردانی شود.

مشاوره خصوصی نحوه ارائه پروژه به ناشرین و سرمایه‌گذاران توسط پیر پایلون

«پیر پایلون» مربی نحوه ارائه پروژه به ناشرین و سرمایه‌گذاران در شرکت یوبی‌سافت مونترال؛ در آینده‌ای نزدیک برای برپایی کارگاه تخصصی به ایران می‌آید و قرار است علاوه بر برگزاری کارگاه تخصصی عمومی، به صورت محدود مشاوره خصوصی به شرکت‌های بازی‌سازی دهد.

کاشان، میزبان پنجمین دوره مسابقات ۴۸ ساعته بازی‌سازی رایانه‌ای

پنجمین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای 48 ساعته ایران در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی در روزهای 18 الی 20 اسفندماه سال جاری در سالن سپیده کاشانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار خواهد شد.

تدوین طرح مبارزه با قاچاق کالای فرهنگی در مجلس

محمد اسماعیل سعیدی از تدوین طرح مبارزه با قاچاق کالای فرهنگی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و از کارشناسان این حوزه درخواست کرد ابعاد مسائل مختلف را به مجلس گزارش دهند.

چرا رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای اهمیت دارد؟

روز به‌ روز به تعداد افراد مخاطب بازی‌های رایانه‌ای افزوده می‌شود و این در حالی است که تنوع سنی علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای نیز گسترش می‌یابد.